Kılıç’tan Ramazan mesajı

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 01 Haziran 2019 142 Okunma
Kılıç’tan Ramazan mesajı

Şereflikoçhisar Tuz Gölü Yardımlaşma Derneği Başkanı Ömer Kılıç mesaj yayınlayarak Kadir gecesini ve Ramazan bayramını kutladı.

Ramazan ayının her ne kadar mutlu ve huzurlu sonuna gelmiş olsak da birazda buruk olarak Kadir gecesini ve Ramazan bayramını kutlayacağız” dedi.

İlçemizde, gerekse Türkiye’mizde insanlar birlik, kardeşlik duyguları içerisinde yaz ayının uzun günlerinde oruçlarını tutmuş olup, ibadetlerini yerine getirmiş bir halde, huzur ve sevinç içerisinde Ramazan bayramını kutlamaya hazırlanmaktayız. Cenab-ı Allah tuttuğumuz oruçları, yaptığımız ibadet ve duaları ve hayrı haseneti kabul ve makbul eylesin” dedi.

Bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecenizi, kutlar, sizlere, bizlere, Türk milletine, müslümanlara ve bütün dünya insanlığına hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan temenni eder, sağlık, barış getirmesini niyaz ederim diyen Ömer Kılıç; “ Kadir Gecesi, Yüce Yaradan tarafından Kur´an´ın indirilmeye başlandığı, esenlik ve güvenliğin her tarafa yayıldığı, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği bir kutlu gecedir. Her türlü kötülüğün ve çekişmenin son bulması için fırsat sayılan bu zamanları iyi değerlendirmek gerekmektedir. Aramızdaki sevgi ve bağışlamanın hepimizi kucaklaması için yeni adımlar atma imkânıdır. Bu mübarek gecede, bu güzel vatanda birlikte yaşadığımız bütün kardeşlerimizi, felaketlerle boğuşan, zulüm altında bulunan yakın ve uzak ülkelerdeki tüm Müslümanlar için sevginin, barışın ve huzurun olması en büyük dileğimizdir” dedi.

Bu sene Ramazan ayı buruk ve hüzünlü geçti diyen Tuzgölü Yardımlaşma Derneğibaşkanı Kılıç; “Çünkü başta Doğu Türkistan’da soydaşlarımıza yapılan zulümler olmak üzere,  dünyanın çeşitli yerlerindeki Müslümanlara yapılan saldırılar, iç savaş ve terör , bunun neticesinde yüzlerce insanın öldürülmesi ve iç savaştan dolayı ülkelerini zorunlu terk etmek zorunda kalanlar Ramazan ayı boyunca hız kesmeden devam etti. Cenab-ı Allah’ tan, gerek savaş içerisinde olan, ezilen, bütün baskılara maruz kalan perişan haldeki müslüman ülkelerdeki kardeşlerimize, gerekse diğer ülkelerdeki insanların yar ve yardımcısı olmasını niyaz ediyoruz” dedi.

Bayram, büyüklerin ziyaret edildiği, küskünlerin barıştığı, muhtaçlara yardım etmenin ve onların sevindirildiği, gözetildiği, özlemlerin, giderildiği, sevgi, saygı, sevinç ve mutluluğun yaşandığı, insanların kaynaştığı en nadir günlerden biridir diyen Kılıç; “Böylece bir Ramazan ayını saygı-sevgi çerçevesinde, milletçe birlik, beraberlik, kardeşlik duyguları içerisinde yaşamaktayız. 04 haziran da birlikte Ramazan bayramını kutlayacağız” dedi.

“Ramazanlar, Allah’a yaklaşmak, fakirle paylaşmak, düşkünlere destek olmaktır.”

Bu mübarek Ramazan bayramında milletçe, yurt içinde, yurt dışında, bütün ülke insanları olarak birlik, beraberlik, kardeşlik, uzlaşmacı duygular içerisinde birbirimize hoşgörü ile yaklaşmalı, saygı ve sevgi ölçülerini elimizden bırakmadan kenetlenmeliyiz diyen Kılıç; “ Şereflikoçhisar tuz gölü yardımlaşma derneği yönetim kurulu üyeleri olarak, siz dostlarımızın, sevdiklerimizin, bütün muhterem kardeşlerimizin mübarek Kadir gecesini ve Ramazan bayramınızı en içten dileklerimizle kutlar, bu gecenin ve bayramın Türk toplumuna, İslam alemine ve bütün dünya insanlığına hayırlara vesile olmasını diler, birlik, kardeşlik, barış, refah, sağlık ve mutluluk getirmesini temenni eder, selam ve saygılarımızı sunarız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo