Köpeklerin kuyruğuna basmayacağım!

Anasayfa Gıdıklıyorum, Manşet 01 Haziran 2019 452 Okunma
Köpeklerin kuyruğuna basmayacağım!

Geçtiğimiz günlerde Sos-yal medya üzerinden gazetemiz haberlerini paylaşırken çok güzel bir fıkra okudum. Öyle hoşuma gitti ki, sizlerle paylaşmak istedim. Malum şuan at izinin, it izine karıştığı günlerdeyken, bence bu fıkra hepimizin yaşadıkları karşısında yerini alacaktır.  Adamın biri köpeğin kuyruğuna basınca köpek “hırrr” demiş. Adam “AL-LAH ALLAH kuyruğuna bastım ama tepki ağızdan geldi, demek ki aralarında bir bağlantı var demiş. Aynı o misal son zamanlarda bazı köpeklerin kuyruğuna basılmış olmalı ki, hırlama sesi başka yer-den geliyor. Demek ki, Köpeklerin kuyrukları ile ağızları arasında bağlantı var. Her ne kadar bu köpekler, kuyruğuma basılsın diye sokak ortasında yat-salar da bugün kimsenin kuyruğuna basmayacağım. Hımm bayramdan sonra hala kuyruğuna bastırmak isteyen olursa değil, kuyruğuna istediği yere basarım.

Her ne ise hafta sonu çok önemli bir kongre yaşandı. CHP’de yıllar sonra ilçe Başkanı Celal Ün-sal koltuğunu Mustafa Alıcı’ya bıraktı. Geçtiğimiz hafta CHP’de neler olacak başlığı altında “Peki ya seçim daha doğrusu kongre ne olacak? Olacaklar az çok belli gibi. Her ne kadar 4 isim lanse edilse de bana göre seçim iki kişi arasında geçecek. Bir yanda Yıllarca İlçe Başkanlığı yapmış, CHP’nin en güçsüz zamanlarında bayrağa sahip çıkmış, Celal Ünsal, diğer yanda ilçemiz tarafından tanınmış, yapmış olduğu işlerde başarılı olmuş Mustafa Alıcı. Bence seçim ikisi arasında geçecek. Şuan hum-malı çalışmalar devam ediyor. Her ne kadar 4 aday kongreye girecek olsa da bana göre bir belki iki kişi delege sayısının %10’unu tamamlayamayacağı için kongrede aday olamayacak. Bunu neye göre söylüyorum, her bir delegenin tek bir aday için destekleme yada imza yetkisi olduğu için söylüyorum. Bakalım Pazar günü kongreden ne çıkacak. Çıkan sonuç gerek CHP tarafından gerekse İlçemiz kamuoyu tarafından nasıl karşılanacak, bunu zaman gösterecek” demiştim. Dediğim gibi kongreye iki aday girdi. Her ne kadar bazıları günler öncesinden kehanetlik yapıp, Celal Ünsal seçime giremeyecek dese de iki aday seçime girdi ve Mustafa Alıcı 10 oy farkla yeni başkan seçildi.

Meslek icabı hep merak ederiz ya. Peki ya bundan sonra ne olacak? İşin aslı şuan ki yönetim biraz iddialı gibi görünüyor. Gerek teşkilata seçilen kişilerin yaş orta-laması, gerekse söylem ve vaatleri, insanın aklında deli soruların oluşmasına neden oluyor. Aslında en çokta ben merak ediyorum. Hele hele şu ortamda. İlçemiz Ak Parti Belediyesinde, Büyükşehir CHP Belediyesinde olunca, merakım bir kat daha artıyor. Yıllarca aynı par-tiden olmasına rağmen söz açıldığında Yunan belediyesinden bahseder gibi bahsettiğimiz Büyük-şehir ile, Küçük şehir şuan tam zıt partiden. Çalışmalar nasıl olacak? Kim neyi yapacak, hangi işler hangi belediyenin işi, hangi kişiler hangi işlerde kimlerle görüşecek, Büyükşehir’in ilçemizdeki ayağı kim ya da kimler olacak? Aski’ye, Fen İşlerine kim ya da kimler getirilecek? Getirilirken hangi şartlar aranacak? Şuan mevcut işçiler ya da işçi başları nasıl seçilecek? Yoktur ama hani hep sık sık dedikodusu yapılan bankamatik memurları, yada mesai merfumu gözetmediği iddia edilen kişiler için bir şeyler yapılacak mı? Yapılacaksa kim yada ne yapacak? Offf. yine aklımda deli sorular.

Bakalım bunu da yine zaman gösterecek. Bu vesile ile Hafta sonu yapılan Kongre ile yeni ilçe Başkanı olan Mustafa Alıcı ve ekibine yeni görevinde başarılar diliyor, ilçem için yapılacak her türlü iyi şeylerde gerek gazetem gerekse şahsımın yanlarında olduğumu, ancak yapılacak olan tüm yanlışlıklarda karşılarında olacağımı ifade ediyor, tekrar yeni görevlerinde başarılar diliyor, Celal Başkana da geçmiş olsun diyorum.

Son olarak Şükür bir Rama-zan-ı Şerifin daha sonuna geldik. Kimisi tuttu, kimisi tutmadı. Orası bizi ilgilendirmez. O Rabbimle kulu arasında. Bu vesile ile Tüm İslam aleminin mübarek ramazan bayramını kutluyor, büyüklerimin ellerinden, küçüklerimin ise gözlerinden öpüyorum. Hayrı mübarek günlerde köpeklerin kuyruğuna basmamanız dilek ve temennisi, selam ve dua ile..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo