Köylü pazarında şimdi ne olacak?

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 04 Mayıs 2018 1597 Okunma
Köylü pazarında şimdi ne olacak?

23 Nisan kutlama programı sonrası protokol arasında söz birliğine varılan Zafer İlkokuluna yeni bina yapılması hususunda köylü pazarı esnafını gergin bir bekleyiş aldı. Zafer İlkokuluna yeni yapılacak olan bina için Belediye Başkanı Ferda Polat’ın köylü pazarı alanını göstermesi üzerine yapılacak olan çalışmalar sonrası Pazar içerisinde bulunan esnaflar gelecek sıkıntısına düştüler. Belediye Başkanlığı tarafından köylü pazarı içerisindeki dükkanları kiralayan esnaflar geçtiğimiz hafta Köylü Pazarının Zafer İlkokuluna tahsisi edileceğini öğrenince adeta şok oldular.

Geçtiğimiz yıl Belediye Başkanlığı ile sözleşme imzalayarak dükkan kiralayan Köylü pazarı esnafları şimdi ne yapacakları konusunda belirsizlik yaşıyor, geleceklerinden endişe duyuyorlar. Belediye Başkanlığı tarafından büyük umutlarla yapılan ve köylü ve yerli üreticilerimizin ürünlerini pazarlaması, vatandaşlarımızın yerli ürünleri kolayca bulması amacıyla yapılan köylü pazarına hayata geçirilemeyince bir dönem alkolik ve diğer bağımlıların mekanı haline gelmişti. Kafeterya, Spor Salonu, Yemek Fabrikası ve son olarak yufkacıya kiraya verilerek açık tutulmaya çalışılan köylü pazarında Belediye Başkanlığında harcanan para sır gibi saklanırken Köylü pazarında yer alan esnaflarında kira sürelerinin bilinmemesi soru işaretlerini de beraberinde getirdi.

23 Nisan kutlamaları sonrası gelen talep üzerine köylü pazarı alanını İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bir çırpıda tahsis eden Belediye Başkanı Ferda Polat buraya yapılan yatırımın bedeli konusunda kamuoyuna nasıl bir açıklama yapacağı merakla bekleniyor. Atıl bir vaziyetteyken belirli Belediye Meclis Üyelerinin isteği doğrultusunda yapımına başlanan ve ciddi anlamda yatırım yapılarak hayata geçirilmeye çalışılan köylü pazarının biranda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne devri Köylü pazarında yapılan hesapların tutmaması olarak yorumlanıyor. Zafer İlkokulunun yer sorununu çözmek için diğer planları görmezden gelen, okul yanındaki parkı ramazan ayında iftar çadırı kurduğu için okula tahsis edemeyen Belediye Başkanı Ferda Polat’ın düşünmeden, incelemeden, araştırmadan köylü pazarını bağışlaması harcanan paranın, yapılan yatırımın boşa gitmesi değim midir?

Köylü pazarından yer (Dükkan) isteyen çok sayıda vatandaşı amacına uygun olmadığı gerekçesiyle geri çeviren Belediye Başkanının bu tutumu  çoğu esnaf arasında sevince neden olurken yer tutma şansına erişen 3-4 esnaf ise şuan yaptıkları yatırımın akıbeti konusunda gergin bekleyiş içerisine girdi.

Şimdi gerek kamuoyu gerekse Köylü pazarında dükkan kiralayarak binlerce lira masraf eden esnaf köylü pazarı olarak yapılan yerde ne gibi bir değişikliğin olacağını merakla bekliyor. Köylü pazarının akibetinin ilerleyen günlerde netlik kazanması bekleniyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo