Kozan; “Rüzgârı suçlamayı bırak, yelkenleri kullanmayı öğren!”

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 22 Aralık 2018 1040 Okunma
Kozan; “Rüzgârı suçlamayı bırak, yelkenleri kullanmayı öğren!”

MHP Belediye Başkan A.Adayı Mustafa Kozan yazılı açıklama yaptı. Kime dokunuyorsan dert küpü. Bizlerde MHP olarak diyoruz ki, çaresizlik öğrenilmiştir diyen Kozan; “ Başarılı olmak da öğrenilebilir. Bu toprakların enerjisi büyük, sandığından fazlası var! Yeni bir yönetim için gereken, yeni bir akıldır. Doğru şeyi yapmak için yanlış zaman yoktur. Rüzgârı suçlamayı bırak, yelkenleri kullanmayı öğren!” dedi.

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde MHP’den Belediye Başkan Aday Adayı olan Mustafa Kozan gazetemize yazılı açıklama yaptı. Kime sorsan, herkes şikayetçi… Yıllardır ekonomik daralma, geriye gidiş, genç nüfusu kaybetme ilçenin geleceği adına insanların moralini bozmuş ama en önemlisi, insanların içini en çok acıtan bunca kötü tecrübeden sonra ortaya çıkan öğrenilmiş çaresizlik. Çok ciddi sıkıntı var. Kime dokunuyorsan dert küpü diyen Kozan; “Bizlerde MHP olarak diyoruz ki, çaresizlik öğrenilmiştir. Başarılı olmak da öğrenilebilir. Bu toprakların enerjisi büyük, sandığından fazlası var! Yeni bir yönetim için gereken, yeni bir akıldır. Doğru şeyi yapmak için yanlış zaman yoktur. Rüzgârı suçlamayı bırak, yelkenleri kullanmayı öğren!” dedi.

Hayalim, yüzü gülen, mutlu insanların yaşadığı bir ilçe diyen Kozan; “Değişen, güzelleşen ve gelişen bir ilçe neden mümkün olmasın?  Hayırlı bir yola girmenin heyecanını yaşamaktayız. 2019 yılı ilçemiz için değişim yılı olacaktır. Değerli hemşerilerim umuda ortak ol. İmeceye sende katıl… Birlikte bereket vardır!” dedi.

Bir karar verdik, artık yeter bir şeyler yapılmalı dedik. Bu yola çıktığımız ilk günden bu yana imeceyi büyütmeye çalıştık diyen MHP belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Kozan; “Bizim yolumuzda gayret ve vefa vardır. Haysiyet, adalet, üretim, hizmet ve altını çizerek söylüyorum, sadece saygı değil, dayanışma ve sevgi vardır. “Ben” yoktur, “biz” vardır. Kişisel hırslar ve statü, makam, mevki arayışları değil, hep birlikte halka hizmet vardır. Ve bilinmelidir ki bunları savunmayanlar, bunlar için çalışmayanlar bizden olmayacaktır. Her şey daha güzel bir Şereflikoçhisar için…” dedi.

Baş başa vermeyince taş yerinden kalkmaz der büyüklerimiz diyen Kozan; “Bir olmak, iri ve diri olmak adına dostları imeceye davet ediyoruz. Memleketimizin her yanında haykırıyoruz. Tek ve güçlü bir ses ihtiyacımız var… Hep birlikte, tek ve gür bir sese …Tek yürek olmaya … Haydi sen de katıl, sen de söyle birlik türkülerini… Bende varım de.

Haydi Şereflikoçhisar… Birlikte bereket vardır!” dedi.

Kozan açıklamasına Hz İbrahim’le Karıncanın hikayesinden bahsederek; “Karıncaya sormuşlar nereye gidiyorsun diye karınca da dostuma demiş bu ayaklarla varamazsın demişler karınca da olsun varamazsam da yolunda ölürüm demiş yolunda ölünecek dostlara Şereflikoçhisarlılara selam olsun sevgilerle hemşehrilerim” diyerek ve “Birlik ve beraberlik; ölümden başka her şeyi yener…  Toros dağlarının tepelerinde tek bir Türkmen evinin bacası tüter halde kalmış ise, ben bu milletten umudumu kesmem…”  Diyen ecdadımızın Torunlarıyız” açıklamasına son verdi.

“Kozan; “Rüzgârı suçlamayı bırak, yelkenleri kullanmayı öğren!”” için bir cevap

  1. eyüphan koçak dedi ki:

    Sayın Başkan Adayım.
    Değerli Hemşehrim.
    Sahadaki çalışmalarını takip ediyorum.aynen devam, yola devam inşaallah.Üç dönemden beri yukarısı neyse aşağısı da aynen olsun diye Şereflikoçhisar ve halkı bence kandırılmış, oyalanmış ve hatta 31 mart ayına kadar da devam edeceğe benziyor maalesef,göz görüyor, kulak duyuyor, tabii ki esnafı, çiftçisi, mahallelisi, ev kadını, öğretmeni, polisi, hemşiresi, doktoru, muhtarı, şoförü, kamyoncusu, otobüscüsü, kuyumcusu, ,,,ve herkes dertli,,derdine derman olacak zihniyet ise, üst neyse altta o olsun zihniyetinden kurtulunmadığı sürece kandırılmaya, oyalanmaya ve hatta ağzımıza bir çay kaşığı pekmez sürmeye devam edilecek gibi, karayollarındaki trafik kazaları cinayetleri, yaya kaldırımlarındaki engeller ve daha sayılabilecek çok çok sorunlar dağ gibi, çözmeye gayret sarf edecek Şereflikoçhisarlı bir babayiğit,, gerekli,,,İnşaallah rüzgar tersine eserde gönlüne göre bir yönetim anlayışı ile gelip hiç olmazsa insanların gönül kapısını açar güllerle doldurursun…..ilçemizde maalesef binalarda mimarı dış cephe görüntüsü de yok.sokak ve caddelere bakıldığında güzellik de yok,,,her evin bahçesine güzel hoş kokulu güller dikilse ne olur sanki,,çöpler darmadağın, ,gelişigüzel,,,ağaçlar bakımsız,,,,Ankara İli istikametine doğru dağların etekleri ağaçsız,,,,tarla kenarlarında ceviz ve badem ağacı yok,,,,,ilçemiz neden ceviz ve badem yetiştiriciliğinde ön planda olmasın,,,,saygılarımla,,,yolun bahtın açık olsun,,,Şereflikoçhisarlı hemşehrilerime hayırlı olsun…EYÜPHAN KOÇAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo