Levent Koçak çalışmaları değerlendirdi

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 09 Mart 2018 725 Okunma
Levent Koçak çalışmaları değerlendirdi

Ticaret Odası Başkan Adayı Levent Koçak seçim süreciyle ilgili yaptığı çalışmalar hakkında basın açıklaması yaptı. Ziyaretlerini ve Ticaret Odası üyelerinin belirttiği sorunlar hakkında basın açıklaması yapan Levent Koçak, ilçemizin ve esnaflarımızın sorunlarına karşı çözüm bulmak için çalışmalar yapacağını ifade etti.

Pazartesi günü gazetemiz bürosunda yaptığı basın açıklamasında seçim sürecine değinen Levent Koçak, Ticaret Odası Üyeleri tarafından büyük bir teveccüh ile karşılaştığını belirterek; “Bu süreçte Ticaret Odası üyelerimizin bana gösterdiği yoğun ilgi ve teveccühten dolayı teşekkür ederim. İlçemizin dolayısıyla Ticaret Odası üyelerimizin sorunları çok fazla. Benim tespit ettiğim en önemli sorunlardan birlik ve beraberliğimiz. Esnaf ve Ticaretle uğraşan hemşerilerimizin ilk ve en önemli sorunu ilgisizlik. Ticaret Odası ilçede lokomotif olacağı yerde sessiz kalıyor. Çözüm üretmiyor” dedi.

İlçemizin kalkınması için en önemli sorunlardan birinin de nüfus olduğuna vurgu yapan Ticaret Odası Başkan Adayı Levent Koçak, göç vermek yerine göç almanın tek çaresinin sanayileşme olduğunu işaret ederek; “Şereflikoçhisar günden güne küçülüyor. Bu küçülme hemen hemen her alanda kendi gösteriyor. Göç veriyor, kan kaybediyoruz. Bunun önüne geçmek için çalışmalarımız ve projelerimiz var. Ticaret Odasının da ortak olduğu bir Organize Sanayi Bölgemiz var. OSB’nin biran önce hayata geçmesi lazım. OSB’nin hayata geçmesi demek iş istihdamının oluşması, dolayısıyla işsizlik ve benzeri nedenlerden ilçeden göç eden insanımızın ilçede kalması demek. Bunun yanı sıra hem 4 Yıllık Yüksekokulumuzda hem de Berat Cömertoğlu Meslek Yüksek Okulunun kapasitesini artıracak, ilçeye öğrenci kazandıracak bölümlerin açılması lazım. İlçemizde Yüksekokullarda ilçemizin menfaatine olacak tarım e tuz ile ilgili bölümlerinin açılması gerekir. Bunların çalışmasını yapacağız” dedi.

Levent koçak basın açıklamasının sonunda Ticaret Odasının kişilerin keyfine göre yönetilemeyeceğini, Ticaret Odasının ilçenin ekonomik açıdan en güçlü Sivil Toplum Kuruluşu olduğunu belirterek; “ Bugün ilçemizle ilgili hayati konularda Ticaret Odası sessiz kalıyor. Ticaret Odasına üye olan Ticarethane sahibi ve işadamlarımızın sorunları ile ilgilenilmiyor. Ticaret Odası üyesinin olduğu kadar Şereflikoçhisar halkının da haklarını arayacak büyük bir sivil toplum kuruluşudur. Nisan ayında yapılacak olan genel kurlumuzda bu çözümlemeleri tekrar gündeme getireceğiz. Üyelerimizin de desteği ile Ticaret Odası başkanlığına adaylığımızı açıkladık. Şahsıma gösterilen ilgiden dolayı tekrar teşekkür eder, yapılacak olan genel kurulumuzun ilçemize ve milletimize hayırlı uğurlu olmasını dilerim. Saygılarımla” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo