MECLİSTE PARTİ SAYISI 4’E YÜKSELDİ

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 10 Mayıs 2019 316 Okunma
MECLİSTE PARTİ SAYISI 4’E YÜKSELDİ

Mayıs Ayı Olağan İlçe Meclisi toplantısında 4 üye MHP’ye geçti

Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı eski Belediye binası toplantı salonunda gerçekleştirildi. Yeterli çoğunluğun sağlandığı meclis toplantına İl Genel Meclis Üyesi Cafer Tayyar Altuğ mazeret bildirerek katılmadı. 8 maddelik gündeme geçilen toplantıya başkanlık yapan Belediye Başkanı Memiş Çelik; Meclis Üyeleri ve halkın Ramazan Ayını tebrik etti.

Parti sayısı 4’e yükseldi

Gündeme geçilmeden Meclis’e sunulan dilekçelerde, 31 Mart yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı’ndan Ak Parti listelerinden Belediye Meclisine giren Hacı Özçelik, Mevlüt Şahin, Servet Cihan Tüzün ve Harun Atuğ Ak Parti’den istifa ederek Milliyetçi Hareket Partisine geçtiklerini başkanlığa sundular. Ak Partiden istifa eden dört isim Mecliste gruplarını oluşturdular. 10+2 Ak Parti 2 İYİ Parti ve 1 CHP’li isimle temsil edilen parti sayısı dört ismin istifa edip MHP’ye geçmesi ile Belediye Meclisinde temsil edilen parti sayısı da dörde çıkmış oldu.  

‘TC’ ibaresine Ak Parti ve MHP’den RED

İYİ Parti Meclis üyesi Halil Kılıç’ın Belediye Başkanlığı tabelasına T.C. ibaresinin konulması önergesi belediye meclis gündemine alınması için oylamaya sunuldu. Yapılan oylama Ak Partili ve MHP’li üyelerin red oyu ile konu gündeme alınmadı. Gündemin 1. Maddesi 5393 Sayılı Belediye Kanununun 49. Maddesi gereğince tam zamanlı çalışmakta olan Mühendisler ve Belediye Başkan Yardımcısının aylık ücretinin belirlenmesi hususu üyelere okundu. Belediye Başkanı Çelik, belediye bünyesine bir İnşaat Mühendisi ve bir Şehir Planlayıcısı kattıklarını bununla birlikte Belediye Başkan Yardımcının da maaş tespitlerinde taban rakam olan aylık 4673 TL’yi belirlediklerini ifade ederek oylamaya sundu. Yapılan oylama oy çokluğu ile kabul edildi. Şereflikoçhisar’ı Ankara Amatör Liginde temsil eden futbol kulübüne maddi yardım yapılması hususu gündemde görüşüldü. Başkan Memiş Çelik kulübün ilçe ismini duyurduğunu ifade ederek kulübe her türlü desteğin yapılacağını söyledi. Bu konuda ilk etapta 50 bin liralık maddi destek planladıklarını söyleyen Çelik, kulübün deplasman karşılaşmaları için otobüs ve deplasman masrafları için de ileriki aylardaki meclis gündemlerinde desteğin devam edeceğini söyledi. Oylamaya sunulan 50 bin liralık maddi destek tüm parti temsilcilerinin oyları ile kabul edildi. Sırasıyla 657 Devlet Memurları Kanununa tabi çalışmakta olan personele Denge Tazminatı verilebilmesi için Belediye Başkanına yetki verilmesi hususu, 2018 Mali yılına ait kesin hesabın görüşülmesi, Boğaziçi Mahallesi 993 ada 67 nolu Karayolları Genel Müdürlüğüne ait taşınmazın 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Resmi Kurum Alanı olarak tadilatının yapılması talebi , İlçenin Mustafacık Mahallesi 1370 ada 1 nolu parsel (Maliye Hazinesi ile Belediye adına kayıtlı) taşınmazın imar planı tadilatının yapılması (Emniyet Hizmet Alanı , Belediye Hizmet Alanı) talebi , İlçenin Kale Mahallesi 66 ada 3 nolu parselde kayıtlı bulunan 10 m2 yüzölçümlü Vakıflar Genel Müdürlüğüne ait yerin kamulaştırma kararının alınması hususu, 5393 sayılı Belediye Kanununun 24. Maddesi ile meclis çalışma yönetmeliğinin 21. Maddesi gereğince İmar Komisyon üyeliğine bir üyenin belirlenmesi hususları meclis üyelerinin çoğunluğunun oyları ile kabul edildi. İmar Komisyon üyeliğine Yücel Aksoy getirildi. Mayıs ayı olağan meclis toplantısı 11 Haziran 2019 tarihinde toplanmak üzere sonlandı.

“MECLİSTE PARTİ SAYISI 4’E YÜKSELDİ” için bir cevap

  1. Kaan dedi ki:

    Tc ibaresi acaba kime batıyor? Kendinden olmayana terör örgütü yaftası yapanlar Tc ibaresini konmasını istemiyor? Kusura bakmayın da sizlerden vatansever olmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo