Mesleki yeterlilik için ter döktüler

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 18 Mayıs 2019 119 Okunma
Mesleki yeterlilik için ter döktüler

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) MEYBEM tarafından ilçemizde ikinci el motorlu kara taşıtları mesleki yeterlilik belgesi için sınav yapıldı. Gazi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Adnan Kara denetiminde ilçe genelinde oto galericilik yapan 15 kişi sınava katıldı. TOBB MEYBEM tarafından yapılan sınavlar teorik ve uygulamalı olarak iki aşamada gerçekleştirildi.

Ticaret Odası Salonunda yapılan yazılı sınavın ardından TOBB MEYBEM tarafından belirlenen bir galeride de uygulama yapıldı. Her iki sınavda da başarılı olan adaylar ‘MYK Mesleki Yeterlik Belgesi’ almaya hak kazanacak. Motorlu Kara Taşıtları Alım ve Satımı Danışmanı Seviye 4 sınav ücretinin KDV dahil 550 TL olduğu ve Motorlu Kara Taşıtları Alım ve Satım Sorumlusu Seviye 5 sınav ücretinin KDV dahil 600 TL olduğu belirtildi. Başarı gösteren adayların yazılı ve uygulamalı sınavların ardından ‘MYK Mesleki Yeterlik Belgesi’ alabilmeleri için Mesleki Yeterlik Kurumu’na belge masraf karşılığı ödenmek üzere , 150 TL belge ücreti ödemeleri gerektiği ifade edildi. Mesleki Yeterlik Belgelerinin 5 yılda bir yenileneceği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo