Mezunlar kep attı

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 12 Temmuz 2018 529 Okunma
Mezunlar kep attı

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi ve Berat Cömertoğlu Meslek Yüksekokulunda mezuniyet töreni yapıldı. Eğitim Öğretim yılının ikinci döneminde Yıldırım Beyazıt üniversitesine bağlanarak fakülte olan Yüksekokul ile Berat Cömertoğlu Meslek Yüksek Okulundan mezun olan öğrencilerin mezuniyet törenine Aksaray ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektör Yardımcıları katıldılar.

Çarşamba günü Gençlik Merkezinde yapılan mezuniyet törenine Aksaray Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Engin Deligöz, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Vehbi Çelebi, Ak Parti İlçe Başkanı Erkan Seyhan, Belediye Başkan Yardımcısı Raşid Özdemir, Ticaret Odası Başkanı Levent Koçak, Fakülte ve Yüksekokul Müdürleri ile Öğretim Görevlileri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Bir dakikalık saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan mezuniyet töreninde Okul Müdürlerinin konuşmaları sonrası Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Vehbi çelebi öğrencilere hitaben bir konuşma yaparak; “ Değerli öğrenciler, sizin başarınız bizim başarımız. Bunu hiçbir zaman unutmayın. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi 2010 yılında kurulmuş, genç bir Üniversite olmasına rağmen 8 sene sonra çok ciddi bir gelişim göstererek birçok bölümde puan ortalamasında Türkiye’nin ilk beş veya ilk 10’a giren öğrencilerin eğitim aldığı bir yer haline gelmiştir. Tabi ki Şereflikoçhisar’ımızda Yüksekokulumuz ve Fakültemizde bize katıldı. Biz bundan çok mutlu olduk ve sizi de ailemiz olarak görmeye başladık. Burada sizin için elimizden gelen her türlü hizmeti ve yardımı esirgemeyeceğiz” dedi.

Mezuniyet töreninde bir öğrenci velisi de protokol üyelerine teşekkür ederek; “ Değerli hocalarım, bizim çocuklara okuttunuz, bilgi verdiniz. Cahillikten kurtardınız. Sizlere teşekkür ediyoruz ve sizleri alkışlıyorum” dedi.

Konuşmalar sonrası Bölüm ve sınıf birincilerine törenle ödülleri ve plaketleri verildi. Her okulun ayrı ayrı düzenlenen ödül töreninde bölüm birincileri kürsüye gelerek birer konuşma yaptılar. Konuşmalar sonrası her iki okulun öğrencilerine Müdürleri ve Öğretim üyeleri tarafından temsili diplomaları takdim edildi. Temsili diplomalarını alan öğrenciler daha sonra sahnede toplanarak alkışlar eşliğinde kep fırlattılar. Mezuniyet töreni sonrası tören katılan protokol üyeleri salondan ayrılarak Okul Müdürleriyle bir araya geldiler. Mezuniyet töreninde öğrenciler Gençlik Merkezinde gönüllerince eğlenerek mezuniyetlerinin keyfini çıkardılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo