Millet beceriksizse, Reisin suçu ne?

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 09 Haziran 2018 1018 Okunma
Millet beceriksizse, Reisin suçu ne?

Malum yavaş yavaş 24 Haziran’da yapılacak olan seçim startına girdik. Bilen bilmeyen, konuya vakıf olan olmayan, aklı var mı yok mu tartıp biçmeyen, siyasetin “S” sini, yorumun “Y” sini bilmeyen ağzını açtığı anda mangalda kül bırakmıyor. Hedef ortak, “vur abalıya” hesabı.

Akıllı adamı severim. Hele hele siyaset konuşur, konuşurken de işkembeden atmazsa o sohbet bitmez. Ancak konuşacağı konu hakkında hiç bir şey bilmez, O’ndan bundan duyduğu sözlerle, hatta başkasının ağzıyla konuşursa o sohbet sohbetlikten çıkar, köpekliğe döner ki hiç haz almam.

Sanırım bizim siyasette en büyük yanlışımızda nerede neyi, nasıl seçeceğimiz konusudur. Malum 24 Haziran Başkanlık Milletvekilliği kimilerine göre Başkanlık seçimi. Bu seçime kim yada kimlerin girdiği, kime yada kimlere nasıl oy vereceğimiz aşikar. Şunun üzerine basa basa söylüyorum, bu Belediye Başkanlığı seçimi değil. Pusulada Belediye Başkanına oy vermeyeceğiz. Bazı aklı selimler sözde siyaset yaparak, “bu seçimde Ak partiye oy yok. Belediye çalışmıyor. İlçenin hali ortada diyor” Her ne kadar bu seçimin belediye ile uzaktan yakından alakası yok desem de basmayınca basmıyor.

Ve yılın sorusu “sen kime oy vereceksin? İşte orada işin rengi değişiyor. Başlıyorum anlatmaya. “Senin başı kapalı anan-bacın, eşin asker ziyareti için hiç kışlaya gelip, kışladan geri çevrildi mi? Senin çocuğun başarısı ile okulda derece yapmasına rağmen, din düşmanı bir komutan tarafından sırf başörtülü diye ödülü verilmemezlik yaşadı mı? Sen alkol nedir bilmezken senin oy vermiş olduğun Cumhurbaşkanı resepsiyonlarda senin yada devletin parası ile Ramazan ayında kadeh kaldırdı mı? Sen ve senin yakınının çocuğu sırf İmam hatip lisesinde okudu diye ikinci sınıf insan muamelesi gördü mü? Ve senin kız kardeşin okulda birinci olmasına rağmen sırf başını açmadığı için Üniversite sınavı sırasından kovuldu mu? Ve senin çocuğun ilaç parası bulamadığı için hastanede rehin kaldı mı? Bir tarafta başörtülü diye apar topar polis arabasına bindirilen analarımız, diğer yanda cenazede kıratı, sesi ile mest edip, adeta okumuş olduğu ayeti yaşayan bir adam… Kim ne derse kim ne düşünürse düşünsüz, bir Cumhurbaşkanının hiç bir şey yapmasa dahi, cenazede Kur’an okumasını, yine bir Cumhurbaşkanının  arkasındaki kişilere namaz kıldırmasını, yine bir Cumhurbaşkanının, nerede bir mazlum görse O’nun derdi ile dertlenip, acısını yaşamasına hayran oluyorum” diyorum.

Ve yineliyorum. Çalışmayan Belediye Başkanları, iş bilmez bir siyasetçi, eşini dostuna rant sağlayan kişi yada kişilerle, Cumhurun Reisini aynı kefeye koymayın. Ve unutmayın, bu seçim Belediye seçimi değil, bu seçim egoların yarıştığı, kuru inatların dayatıldığı, üç beş çapulcuya kızılarak oruç bozulacak seçim değil.

Belediye Başkanları beceriksizse, siyasiler eli kolu bağlı oturuyorsa, yönetimdekilere güç yetmiyorsa bunda reisin suçu ne?

Şunu unutmayın, Müslüman akıllı olur, Müslüman metanetli olur, Müslüman dirayetli olur, Müslüman davasına, inancına, kutsal değerlerine el uzatanlara fırsat vermez. Her ne olursa olsun, Müslüman su misali eğri akar, dalgalı akar ama doğru yolu bulur.

*****

Ve son bir konu. Gerek Emniyet Müdürüne, gerek Savcılarımıza. Malum gazetelerde haber yapılan konular bir yerde ihbarı teşkil eder. Geçtiğimiz hafta gazetemizde mopetle yapılan tehlikeli yolcuğu sayfamız sütunlarına taşıdık. Bekledik ki, bizi çağırsınlar, bu haber doğru mu, yanlış mı, bu adam kim? Ne hikmetse kimse kılını kıpırdatıp ta bir şey yapmadı. Buradan yetkilileri göreve davet ediyorum. Bu haberin aslı var mı yok mu? Bu haber nerede nasıl olmuş, burada ihmal var mı yok mu araştırılmasını istirham ediyorum.

Her şeyin gönlünüzce olması, mazlumların gülmesi, zalimlerin yok olması dilek ve temennisi, selam ve dua ile..

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo