Mutlu Öcal, Projelerini açıkladı

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 14 Mart 2019 210 Okunma
Mutlu Öcal, Projelerini açıkladı

Saadet partisi Belediye Başkan Adayı Mutlu Öcal, Belediye Başkanı seçildiği taktirde yapmayı düşündüğü projelerini açıkladı. Belediye Meclis Üyesi Adayları Harun Doğan ve Berat Azılı ile Basın mensuplarına açıklama yapan Öcal, projelerini açıkladı.

Pazartesi günü İlçemiz Basın mensuplarıyla bir araya gelen Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Mutlu Öcal, “Şereflikoçhisar İlçemiz, elinde bulundurduğu imkanlarla bir zamanlar Ankara’nın en büyük 3’üncü ilçesindeyken zaman içerisinde yanlış politikalar sonucu neredeyse Ankara’nın bir İlçesi olduğu bilinmez, Tuz Gölü ile beraber anılmaz olmuştur. Ne yazık ki bu durum son üç dönemdir, Belediye yönetimiyle iyice kabullenilmiştir.

“Merkezi Yönetimle beraber olunursa hizmet alınacağa” anlayışının doğru olmadığı, İlçemizin her geçen gün geriye gitmesi ile gün gibi ortadadır” dedi.

İlçemiz insanına; İstanbul’un köprülerine, Ankara’nın hızlı trenine sevinmek düşmüştür. İktidar Partisi, seçim beyannamesinde yazdığı başlıkların hiç birinden bahsetmeyip, genel seçim havasında, beka meselesi üzerine kurgulanmış bir algı yürütmektedir diyen Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Mutlu Öcal; “Milli Görüş olarak bu algıdan ayrıştırmadan ve ötekileşmeden uzak, toplumu kucaklayan söylemler ile Milli menfaatlerimiz gözetilmiştir. Milli görüş bu milletin aslıdır, inancıdır, ruh köküdür. 1974’te CHP ile beraber Kıbrıs’a çıkarma yapan yüzlerce Kuran kursu açan Milli Görüştür. 1975-1979 yılları arasında Adalet Partisi ve MHP ile Amerikan Üstlerini kapatan, 200 fabrikanın temelini atan, 70 tanesini hizmete açan yine Milli Görüştür. 1996-1997 de çekiş gücü gönderen Cumhuriyet tarihinde Atatürk’ten sonra denk bütçeyi yapan, işçiye, memura, en yüksek maaş zammını, çiftçiye en yüksek taban fiyatı veren Milli Görüştür. Ve bütün bu hizmetleri koalisyon ortakları olarak yapmıştır” dedi.

Bugün geldiğimiz noktada, 20 yıldan fazla bir süredir iktidarda olan; faizci, taklitçi, işbirlikçi ve kuvveti üstün tutan sistemin insanımıza huzur sağlamadığı görülmüştür diyen Öcal; “Biz sistemdeki yerimize değil, sistemin kendisine karşıyız. İnsan olarak düşünmeye, Allah’ın bize bahşettiği, doğruyu, yanlışı, faydalıyı, zararlıyı, iyiyi, kötüyü, zulümle, adaleti ayırma kabiliyetini kullanmanın tam zamanıdır. İlmi olarak 5, 4’den büyüktür, ama ahlaki olarak helal 4 haram olan 5’ten büyüktür. Dürüst Belediyecilik anlayışımız, bugün yaşayanlarımızın hakkını korumanın yanı sıra dün yaşayanların bize emanet ettikleri değerleri koruyan ve sahip çıkan, yarın yaşayacakların haklarını da baş tacı eden hakkaniyetli bir yaklaşım içermektedir.” dedi.

Konuşmasında tek tek projelerini de sıralayan Mutlu Öcal; “Çalmadan çalışacağız, helal yiyeceğiz, helal yedireceğiz, güven toplumu inşa etmenin en temel belirleyicisi yönetime olan güvendir. Yönetim anlayışımız, güven kavramı üzerine oturan bir Belediyecilik anlayışı inşasıyla mümkündür. Meclis toplantılarını ve İhalelerini canlı yayınlayacağız.

Tüketim odaklı tek merkezli büyümeye karşılık, üretime dikkate alan mahalle yapısı ve alternatif çarşılarıyla birçok seçenekleri sunan planlamalar yapacağız. Veren el alan elden büyüktür inancıyla çalışacağız. İnsanımıza değer vereceğiz, insanımızın emeğine değer vereceğiz. Yaşanabilir bir Şereflikoçhisar hedefi için Tarım ve Hayvancılık lokomotif sektör olarak ele alınacak, milli ekonominin temeli ziraattır ilkesinden hareketle çalışılacaktır. Endüstriyel ürünlerimizin, tarımsal, hayvansal ürünlerimizin daha fazla işlenmesi ve bu şekilde istihdamın artışı gerçekleştirilecektir.  Ham olarak sattığımız arpa ve mısır ürünlerimiz için feka fabrikası, süt için yoğurt ve ayran fabrikası, buğday için un ve ekmek fabrikası, yine sanayi ürünü olarak alçı taşı için kalsiyum sülfat olarak değerlendirilebileceği gübre fabrikası kurarak istihdamı artırmayı düşünmekteyiz” dedi.

Okuyan, düşünen, Şereflikoçhisar için çalışacağız, gayret edeceğiz diyen Öcal; “Yerel gazetelerimizde de yazıldığı şekliyle en çok okuyan gençlerimizin ödüllendirilmesine gayret edilecek. Kütüphanemiz zenginleştirilecek, bunun yanında aile, okul, Belediye işbirliğiyle güvenlik ve temizlik hizmetlerine yardımcı olunacak. Yerel kültür değerlerini yaşatan ve koruyan kültürel farklılıkları zenginlik gören bir anlayışla çalışacağız. Turizm, sağlık ve spor bölgemizde çok kolaylıkla yapılabilecek, alt yapısı bulunan sektörler bu konularda çalışacağız. Kendi tarihsel ve kültürel değerlerimizi yaygınlaştırmanın bir aracı olarak turizm önemli bir yer tutmaktadır. Tarih turizm olarak Parlasan bölgesi, sağlık turizm olarak Tuz Gölü bölgesi, geleneksel yemek kültürümüz ve en önemlisi kırsal turizm konularında yapacağımız çalışmalar ve bunları fotoğraflarla destekleyerek yapacağımız fotoğraf çalışmalarıyla ilçemizin çok yönlü olarak tanıtımına katkı sağlayacağız.” şeklinde konuştu.

Mutlu Öcal, daha sonra projelerinin tamamının bulunduğu bir broşür hazırladığını belirterek; “broşürde daha detaylı projelerimiz anlatılmaktadır. Broşürde yer alan ve 8 maddeden oluşan projelerini şöyle sıraladı.

1-Dürüst, adil ve ilkeli Belediyecilik anlayışı,

2-Yönetim, personel ve bütçe,

3-İmar ve Altyapı,

4-Yerel ve kırsal kalkınma, Endüstriyel kent modeli ve istihdam,

5-Ekolojik yaşam modeli,

6-Planlı kent, güvenli ulaşım ve hak eksenli kentsel dönüşüm,

7-Sosyal, kültürel hizmet Belediyeciliği,

8-Turizm, sağlık, spor “ başlıklarıyla ayrı ayrı detaylı olarak belirtildiğini söyledi ve basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Saadet Partisi Belediye Başkan adayı Mutlu Öcal projelerinin sadece bunlardan ibaret olmadığını, ilerleyen günlerde projeler hakkında açıklama yapacağını ifade etti.

İlçemizin Peçenek deresi olarak tabir edilen alanda da çalışma yapacaklarını ifade eden Öcal, yolun üst tarafına taş evler yapacaklarını dereyi ıslah edeceklerini, etrafını ise Kiraz bahçesi haline getireceklerini ifade ederek; “ İlçemizle özdeşleşmiş asırlık Palamut ağaçlarımız var. O’nların etrafına değerlendireceğiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo