Mutlu sona adım adım.. BORSA BİNASININ İHALESİ YAPILDI

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 23 Nisan 2019 240 Okunma
Mutlu sona adım adım.. BORSA BİNASININ İHALESİ YAPILDI

Ankara Ticaret Borsası tarafından ilçemize yapılacak olan Borsa Binasının ihalesi yapıldı. 7 Firmanın katıldığı ihalede Hacı Uğurlu firması ihaleyi 4.300.000 TL + KDV bedel vererek kazandı.

İlçemizde büyük bir boşluğu dolduracak olan ve hayata geçtiği taktirde hem ilçemiz tüccarlarının, hem de ilçemiz çiftçilerinin yüzünü güldürecek olan Borsa binasında adım adım sona geliniyor. Ankara Ticaret Borsası tarafından ilçemize yapılacak ve 11 Bin Metrekare alan üzerine kurulacak olan, 2500 metrekare inşaat, 190 metre kare idari binasının olacağı Borsa binasının ihalesi 10 Nisan 2019 Çarşamba günü yapıldı. Yapılan ihale hakkında gazetemize bilgi veren Ankara Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Şakir Çetin,  Şereflikoçhisar Ticaret Borsası Binası İhalesini 10 Nisan 2019 Çarşamba günü, Ankara Ticaret Borsası Merkez Binasında yaptıklarını belirterek; “İhale komisyonunda yönetim kurulu üyeleri, Borsa Genel Sekreteri ve Genel Sekreter Yardımcısı yer aldı. İhaleye yedi firma katıldı. İlk etapta en yüksek fiyatı veren iki firma elemine edildi, sonra ikinci turda bulunan beş firmadan, en yüksek fiyatı veren üç firma daha elemine edildi. Kalan iki firma ile üçüncü tur yapıldı ve bu turda en düşük fiyatı veren Hacı Uğurlu firması ihaleyi 4.300.000 TL + KDV bedelle kazanmış oldu” dedi.

İhale neticelendikten sonra, ihaleye katılan firmalara ihaleye 7 günlük itiraz süresi ile alakalı tebligat yapıldığını belirten, Ankara Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Şakir Çetin; “İtiraz sürecinin sonunda ihaleyi kazanan müteahhit firma ile kesin sözleşme yapılacak olup, arsa teslimatı yapılacaktır. Daha sonrasında da ihale şartnamesinde belirtilen, 180 günlük iş bitirme süresi başlamış olacaktır. Faaliyete geçtikten sonra bölgede tarım ürünler ticaretinde ve pazarlanmasında Şereflikoçhisar’a çok büyük katkıları olacağı ve Şereflikoçhisar’ın kalkınmasında önemli bir yer tutacağını düşündüğümüz bu tesisi 180 günlük süreç sonunda tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.

Bu süreçte emeği geçen Kaymakamımız Sn. Sedat Yıldırım beye, O dönemin Belediye Başkanı Sn. Ferda Polat beye ve Belediye Meclis Üyelerine, Şehir Plancısı Levent Ayanlar beye, Mimar Ayşegül Kıyak hanım ve proje ekibine, harita mühendisi Hasan Ekici beye ve nihayetinde bu konuda bize büyük desteği sağlayan Ankara Ticaret Borsası Yönetim Kurulu başkanımız Sn. Faik Yavuz ve yönetimine ve personeline teşekkür ediyorum diyen Çetin; “Şereflikoçhisar için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo