Öğrenciler istedi, Büyükşehir yaptı

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 30 Haziran 2018 553 Okunma
Öğrenciler istedi, Büyükşehir yaptı

2017-2018 eğitim öğretim yılı sonunda düzenlenen karne töreninde okullarındaki kaldırım sorununu İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan’a ileten öğrencilerin bu talebi karşılıksız kalmadı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Şefliği Şehit Filiz Koçak İlkokulu bahçesinde 300 metre kaldırım bordür taşı döşeyerek öğrencilerin hizmetine sundu. Geçtiğimiz aylarda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Bölge Şefliği ile imzalanan protokol çerçevesinde ilçemizdeki okulların sorunu birer birer ortadan kalkıyor. Yapılan protokol çerçevesinde karne töreninde öğrencilerin kaldırım şikayetlerini sorununu kısa sürede çözdü.

Karne töreninde öğrencilerin istek ve taleplerini dinleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan bazı öğrencilerin okul bahçesindeki kaldırım ve bordür taşları nedeniyle dile getirdiği şikayetleri gündemine alarak çözüm için düğmeye bastı. Geçtiğimiz aylarda Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Bölge Şefliği ile imzalanan protokol nedeniyle yapılan görüşmeler sonrası geçtiğimiz hafta fen işleri ekipleri Okul bahçesinde bulunan 300 metre kaldırım ve bordür taşını yenileyerek 2018-2019 eğitim öğretim yılında öğrencilerin hizmetine sundu.

Yapılan çalışma hakkında gazetemize bilgi veren Şehit Filiz Koçak İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı Hatice Özdemir, yapılan hizmetin gelmesinde ve tamamlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederek; “ Daha önce Okul müdürümüz Tevfik Güçlü hocamızla dile getirdiğimiz son olarak ta çocuklarımız tarafından dile getirilen kaldırım ve bordür taşı talebimiz karşılandı. Bu taleplerimizin karşılanması hususunda bizlere büyük destek veren İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Uğur Atılgan’a, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Tuna’ya, Fen İşleri Bölge Şefi kazım Gök ve en işleri çalışanlarına, Okul idarecilerimiz ve öğretmenlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo