Pansiyon için yer teslimi yapıldı

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 10 Kasım 2018 534 Okunma
Pansiyon için yer teslimi yapıldı

Ankara Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle ilçemize 100 yataklı öğrenci yurdu yapılacak. Yatırım programına daha önce alınan ve proje aşamasında olan öğrenci yurdu için Perşembe günü yer gösterimi yapılarak çalışmalara başlandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan ile İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Turan’ın katıldığı tören sonrası yüklenici firmaya Yatılı Bölge Ortaokulu alanı içerinde yer gösterimi yapılarak çalışmalara başlandı. Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri için yapılacak olan 100 yataklı yurt inşaatı için yapılan töre Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Abdullah Atak ile Şehit Figen Gündüz Yatılı Bölge Ortaokulu Müdürü Şükrü Alıcı’da katılırken yer teslimi sonrası yüklenici firma parselizasyon ve hafriyat çalışmalarına başladı.

Yapılacak çalışma hakkında gazetemize bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan, Öğrenci yurdu için 2017-2018 eğitim öğretim yılı içerisinde başvuru yapıldığını ve 2018 yılı için yatırım programına alındığını belirterek; “ Başvurumuz kabul edilerek Ankara Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından ihalesi yapıldı. Yüklenici firmaya bugün itibariyle yer teslimi yaptık. 100 öğrenci kapasiteli yurdumuzda ayrıca Şehit Figen Gündüz Yatılı Bölge Ortaokulu, Abdulbaki Ünlü İmam Hatip Ortaokulu ve Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin yararlanabileceği birde halı sahamız olacak. Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerimizin yapılacak olan öğrenci pansiyonu ile yurt sorunu ortadan kalkacak ve çevre il ve ilçelerden öğrenci alabilecek. Öğrenci yurdu yapım işi 400 gün olarak belirlendi ancak yüklenici firma ile görüşmelerimiz neticesinde yurdumuzu 2019-2020 Eğitim öğretim yılında hizmete geçirmeyi planlıyoruz. Yaklaşık 5 Milyon TL bedeli olan öğrenci yurdumuzu ilçemize ve öğrencilerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo