Parklar devredildi, şimdi ne olacak?

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 12 Mayıs 2018 982 Okunma
Parklar devredildi, şimdi ne olacak?

İlçemizde Çevre Koruma Daire Başkanlığı tarafından bakımı yapılan alanlar Şereflikoçhisar Belediyesine devredildi. Taşerona kadro verilmesi nedeniyle Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Şereflikoçhisar Belediyesi arasında imzalanan protokol sonrası başta E-90 Karayolu Orta Refüj olmak üzere, 15 Temmuz Şehitler Parkı, Şehit Ali Polat Parkı, Metin Şanal Bulvarı Refüjü ve Çevre yolu refüjü bakım, onarım ve yeşillendirme çalışmaları artık Şereflikoçhisar Belediyesine devredildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanlığı tarafından 3 yıldır ilçemizde yürütülen yeşillendirme ve bakım çalışmaları sonrası parklarımız vatandaşlarımızın kullanımına açılırken başarılı çalışmalar sonrası ilçemizde yeşil bir görüntü oluşmuştu. Yapılan protokol ilçe kamuoyunda şaşkınlık ve üzüntüyle karşılanırken çoğu vatandaşımız Şereflikoçhisar Belediyesinin parklara gereken önemi veremeyeceği düşünerek konuya sitem etti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanlığı tarafından yapılan parkların ve bu parklarda oluşturulan yeşil alanların mahallelerine değişik bir hava kattığını belirten Emek Mahallesi sakinleri birbirine yakın iki parkın birini Ankara Büyükşehir Belediyesin, diğerini ise Şereflikoçhisar Belediyesinin yaptığını, parkın birini kullanamadıklarını, ancak Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan parkın çok güzel olduğunu söylediler. Yapılan protokol neticesinde parkların bakımı için Ankara Büyükşehir Belediyesinin Şereflikoçhisar Belediyesine 2 Milyon TL’ye yakın ödeme yaptığı iddia edilirken şuana kadar yapılan çalışmaların aynı şekilde devam edip etmeyeceği merakla bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo