Rehabilitasyon Merkezini su bastı

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 22 Haziran 2018 619 Okunma
Rehabilitasyon Merkezini su bastı

Onlarca bakıma muhtaç çocuğun kaldığı rehabilitasyon Merkezini su bastı. Yağan yağmur sonrası çatıdan aktığı öğrenilen yağmur suyunun elektrik aksamına temas edip can kayıplarının yaşanmaması mucize olarak değerlendirildi. O kadar çocuğun kaldığı yerde böyle bir ihmalin yaşanması duyanları şaşkına çevirdi.

Salı günü akşam saatlerinde yağan yağmur Rehabilitasyon Merkezinde az kalsın faciaya neden oluyordu. Tadilat nedeniyle çatısı açılan Rehabilitasyon Merkezine dolan yağmur suları nedeniyle merkezde bakım gören hastalar büyük tehlike atlattı. Yaklaşık 2 aydır devam eden tadilat nedeniyle çatısı açılan Şereflikoçhisar Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Salı günü akşam saatlerinde yapan yağmura teslim oldu.

Çatısı olmadığı için yağan yağmur suları başta merkezde tedavi görmekte hastaların odaları olmak üzere merkeze dolduğu öğrenildi. Çalışan personelin çabaları ile yağmur suları dışarı atılmaya çalışılsa da, sular merkezin hemen her yerine doldu. Su baskını sonrasında Kaymakam Sedat Yıldırım ve Belediye Başkanı Ferda Polat merkezi ziyaret ederek yetkililerden konu hakkında bilgi aldılar. Su baskını sonrası merkezde elektrik hatları kesilerek olası bir tehlikenin önüne geçilmiş oldu. Merkezin yağmur sonrası kullanılamaz hale gelen odalarını temizlemek için saatlerce mücadele verilirken hastaları başka yerlere nakletmek da dahil olmak üzere çeşitli fikirler düşünülürken merkezin bu hali göz önüne alınarak nasıl bir çalışmanın yapılacağı merakla bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo