Rektör; “Şereflikoçhisar’da Sosyal ve Kültürel alanlar yetersiz, bu sorunların belediye eliyle çözülmesi gerek”

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 06 Temmuz 2018 718 Okunma
Rektör; “Şereflikoçhisar’da Sosyal ve Kültürel alanlar yetersiz, bu sorunların belediye eliyle çözülmesi gerek”

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü beraberindeki çok sayıda Akademisyen ve Üniversite Daire Başkanları ile birlikte ilçemizi ziyaret etti. Sorunlara gerçekçi yaklaşılmasını, Şereflikoçhisar’da sosyal ve kültürel alanların yetersiz olduğuna dikkat çeken Rektör Metin Doğan bu sorunların belediye eliyle çözülmesi gerektiğini ifade etti.

 4 Yıllık Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulunda temaslarda bulunan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Doğan ve beraberindeki Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan, Prof. Dr. Fatih Uşan, Prof. Dr. Fatih Vehbi Çelebi ve Doç Dr. Ali İhsan Akgün Yüksekokul ziyaretleri sonrası Kaymakam Sedat Yıldırım ve Belediye Başkanı Ferda Polat’ı makamında ziyaret ettiler.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesine bağlanarak fakülte olan yüksekokul ve meslek Yüksekokulun fiziki ve akademik yapısını incelemek için ilçemize geldiklerini ifade eden Rektör Doğan, ilçemizde üniversite açısından var olan eksikliklerin başında öğrencilerin yurt ve öğretim üyeleri için lojman sorunları olduğunu söyledi.

Sorunlara gerçekçi yaklaşılmasını, Şereflikoçhisar’da sosyal ve kültürel alanların yetersiz olduğuna dikkat çeken Rektör Metin Doğan bu sorunların belediye eliyle çözülmesi gerektiğini ifade etti. İlçemizi ziyaretinde ilk olarak Berat Cömertoğlu Meslek Yüksekokulunu ve Uygulamalı bilimler Fakültesini ziyaret eden Yıldırım Beyazıt üniversitesi rektörü metin doğan burada Okul İdarecilerinden okulların fiziki yapısı hakkında bilgi aldı.

Öğretim Görevlileri ile de bir araya gelen ve okulların akademik yapısını görüşen Rektör Metin Doğan daha sonra Kaymakam Sedat Yıldırım’ı makamında ziyaret etti. Kaymakamlık ziyareti sonrası Belediye Başkanlığına geçen Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Metin Doğan ve beraberindeki Üniversite yetkililerini Ak Parti İlçe Başkanı Erkan Seyhan, Belediye Başkanı Ferda Polat ve Ticaret Odası Başkanı Levent Koçak karşıladı.  Kaymakam Sedat Yıldırım’ın da daha sonra katıldığı ve istişare toplantısı haline dönüşen ziyarette ilçemiz ve Yüksekokullarla ilgili sorunları dile getiren Yıldırım Beyazıt üniversitesi rektörü Metin Doğan, ilçemizde öncelikli olarak öğrencilerin yurt sorunu olduğunu, öğrencilerin aynı odada 8 kişi kaldıklarını ve bunun uygun olmadığını söyledi. İlçemizdeki sosyal ve kültürel eksikliklere de değinen rektör Doğan, bu sorunların Belediye eliyle çözülmesi gerektiğini söyledi.

Sosyal ve Kültürel alanlarda çalışmalar yaptıklarını belirten Belediye Başkanı Ferda Polat, yapımı devam eden yüzme Havuzu ve Kültür Merkezinin üniversite öğrencileri için yapıldığını, ayrıca Tuz Gölü kenarına günü birlik rekreasyon alanı inşaatının devam ettiğini söyledi.

Bu sözler üzerine rektör Metin Doğan, Şereflikoçhisar’da fakülte bölümlerinin açılmasını ve daha çok öğrenci gelmesini istiyorsak ilçemizde öğrencilerin konaklama ve sosyal imkanlarının oluşturulması gerektiğini, Belediyenin bu konuda ciddi çaba sarf etmesi gerektiğini, taleplerin güzel olduğunu ancak bazı gerçeklerin olduğunu, yapılan çalışmaların gerçekçi olması gerektiğini söyledi.

Toplantıda konuşan Ak Parti İlçe Başkanı Erkan Seyhan, Şereflikoçhisar olarak üzerlerine düşen bütün görevleri eksiksiz yerine getireceklerini, yurt ve lojman konusunda gereken ne ise yapacaklarını, Yıldırım Beyazıt Üniversitesinin hızlı büyüyen bir üniversite olduğunu, bu yıl olmasa bile önümüzdeki yıllarda ilçemizdeki bölümlerin artarak açılmasını, hatta tarım ve hayvancılık alanında fakülte kurulacaksa bunun ilçemize kurulmasını istedi. 

Ticaret Odası Başkanı Levent Koçak’ta ilçemizde yurt konusunda bir sıkıntı olduğunu duymadıklarını ancak böyle bir sorun var ise Ticaret Odası ve özel sektör olarak bu sorunu çözebileceklerini söyledi.

Konuşmasında fakültedeki diğer bölümlerin açılması talebini dile getiren Levent Koçak, öğretim üyeleri için Lojman konusunda Ticaret Odası olarak göreve hazır olduklarını, ayrıca ilçemizin il olması konusunda Ticaret odası olarak çalışmalara başladıklarını ve bu konuyu her platformda dile getirdiklerini söyledi.

Ziyarette son olarak Kaymakam Sedat Yıldırım Üniversite yetkililerine hitaben, ilçemizdeki öğrenci ve okul sorunları için Yıldırım Beyazıt Üniversitesi tarafından bir gözlemleme çalışması yapılmasını, bunun hem tarafsız hem de sorunların tespiti için daha uygun olacağını söyledi. Konuşmalar sonrası ilçemizden ayrılan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Doğan ve beraberindeki heyete günün anısına Kaymakam Sedat Yıldırım tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi.     

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo