Saadet Partisi gündemi değerlendirdi

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 19 Nisan 2018 562 Okunma
Saadet Partisi gündemi değerlendirdi

Saadet Partisi İlçe Başkanı Mutlu Öcal ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri Salı günü basın mensuplarıyla bir araya gelerek ilçe ve ülke gündemine dair konularda basın değerlendirmesi yaptılar.

İlçemizin ve ülkemizin iyi yöneltmediğini belirten Saadet Partisi İlçe Başkanı Mutlu Öcal konuşmasında; “Genel Başkanımız sayın Temel Karamollaoğlu’nun çağrısını tekrar ediyoruz; “Ne yazık ki bugünkü iktidar ve elindeki medya yangına körükle gidiyor. Allah rızası için İslami kesime sesleniyorum: Kendinize gelin”. Önümüzde iki oyun var. Büyük oyun; yukarıda özetlemeye çalıştığımız şekilde, bop eşbaşkanımızın da katkılarıyla Türkiye dahil 22 ülkenin sınırlarının değiştirilmesi. Ne için; BOP projesi için, Büyük İsrail için. Bununla da kalmıyor, sularımızı özelleştiriyoruz. Türkiye Ortadoğu’nun en zengin su kaynaklarına sahip ülkesidir. İsrail’in ve komşularının bu su kaynaklarından eşit miktarda faydalanabilmesi için ileride, Fırat ve Dicle havzalarının üzerlerindeki tesislerle birlikte, uluslararası bir kuruma devri gündeme gelecektir. Biz AB ile 2004 yılından beri anlaşma imzalıyoruz, İsrail’in su ihtiyacı için bizim Fırat ve Dicle havzalarının devri için gündeme geliyor, bizim yetkililerimiz imza atıyor” dedi.

 Şimdi gündemde başka bir madde var, Türkiye’nin yer altı suları dahil, bütün suları şimdi özelleştirme adı altında satılıyor diyen Öcal; “Su birlikleri var, Türkiye’de kendi sularını kendileri çıkarıyorlar. Kim bunu yapıyor? Doğrudan doğruya çiftçinin kendisi. Ama şimdi diyorlar ki, Siz bunu beceremiyorsunuz, bunu şahıslara satacağız, şirketlere satacağız. Siz onlardan alacaksınız. -Su satılır mı? 10 yıl önce köylülerimiz ASKİ ye abone olacak dense kim inanırdı? Küçük oyun ise Erbakan hocamızın sürekli tekrar ettiği; Son fabrikalarımız sattığımız şu günlerde Türkiye’mizin kendi kendine yeter bir ülkeden, her şeyin ithal edildiği bir pazar konumuna getirdiği, üretmenin zam, vergi ve faizle cezalandırıldığı bir konuma nasıl geldik? Bir taraftan zarar ediyor diye şeker fabrikalarımız özelleştirilirken, mersin limanına Fas’tan ilk ithal şekerler de indirilmeye başlandı. Önceki basın açıklamamızda da belirttiğimiz gibi, fabrikalar bilerek zarar ettiriliyor. Kırşehir fabrikası hakkında söylenen, deposundaki 90 bin ton şeker 360 milyar yapıyor, fabrika 325 milyara satıldı, açıklamaları geçmişte de aynılarını yaşadığımız için bize temel fıkralarını hatırlatıyor. –Temel yerde muz kabuğu görmüş, eyvah gene düşecem” demiş. Tütün fabrikaları özelleştirildiğinde, fabrikalar kapanmayacak, istihdam artacak demişlerdi. Bir tane fabrika kalmadı. Tokat sigara fabrikasının özelleştirilmesinden sonraki süreçte güneydoğu illerinden fazla göç vererek birinci sıraya yerleşmiş bir ilimiz oldu”dedi.

İlçemiz Tuzla özelleştirilmesi ve sonraki süreçte benzerini yaşamıştır diyen Mutlu Öcal; “Zaten ürettiğinin karşılığını alamayan çiftçilerimiz işi bıraktığında, Allah korusun suyun da özelleştirildiği bir ortamda neler olacağını düşünmek istemiyoruz” dedi.

Basın değerlendirmesinde ilçemiz gündemindeki konulara da değinen Mutlu Öcal Akin Mahallesinde başlatılan Mera ıslahı çalışmalarının olumlu sonuçlarına vurgu yaparak; “ Bunun yanında ilçemizde hayırlı güzel adımlar da atılmakta. Akin Mahallesinde ilk adımı atılan çayır-mera amenajmanı projesinde emeği geçen bütün yetkililerimize teşekkür ediyor, köylülerimize hayırlı olsun diyoruz. Bu çalışmanın başarılı olması ve daha fazla sayıda köyümüzde yapılmasını diliyoruz. İthalata dolayısıyla dövize dayalı yemleme ile hayvancılığın istenilen şekilde gelişmeyeceği açıktır. Bunun en önemli alternatifi yapılan bu çalışmadır. Diğer taraftan, komşu ilçemiz Ortaköy’de çilek yetiştiriciliği başlamış ve bu yıl 200 dekar ekim alanına ulaşmış. Dekardan 4 tona kadar verim alındığı ve 3-4 TL’den sattığını beyan eden çiftçimiz durumdan çok memnun” dedi. İlçemizin kalkınmasının tarım ve hayvancılıkla olacağını, bu kalkınmanın ilk adımının iraatle başlayacağını sözlerine ekleyen Saadet partisi İlçe Başkanı Mutlu Öcal konuşmasının devamında; “Milli ekonominin temeli ziraattır” sözünden yola çıkarak ilçemizde işsizlik ve göçü önlemede en önemli çalışma alanının tarım-hayvancılık olduğu gerçektir. Son yıllarda talebin arttığı doğal beslenme, geleneksel tıp gibi sektörlere hitap edecek düzeyde ilçemizde tıbbi aromatik bitkiler, GDO’suz özellikle buğday yetiştiriciliğini önemli bir alternatif olarak görüyoruz. Manda yetiştiriciliği ve ürünlerine olan talep, bu yönde yapılan çalışmaların artırılması ve desteklenmesini zaruri kılıyor. Arıcılık, ilçemizin hemen her köyünde ve profesyonelce yapılmakta, Şereflikoçhisar bal üretiminde orta Anadolu bitki zenginliği ile kendine has özellikleriyle farkını ortaya koyabilmeliyiz. E-90 gibi bir pazarı ürettiğimiz et ve et ürünleri olarak, yemek olarak sunamadığımızdan ortaya bir marka koyamadığımızdan her geçen gün elimizden kaymaktadır. Şoförün ustalığı veya aracın yeni olması kısmen rahatlık sağlasa da yolun bozuk olması karşısında hiçbir anlam ifade etmez. Bugün Türkiye’de sistemi değiştireceğiz diyen, bu düzen değişecek diyen tek parti Saadet Partisidir. Hakka ve adalete dayalı sistem, yaşanabilir bir Türkiye, yeniden büyük Türkiye, yeni bir dünya, ancak milli görüş ile gerçekleşecektir” dedi. Basın değerlendirme toplantısı çay sohbeti ile devam ederken Saadet Partisi İlçe Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen bu toplantıların artarak devam edeceği belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo