Sade konser olmaz, havuz ve dansözde getirilmeli!

Anasayfa Gıdıklıyorum, Manşet 18 Mayıs 2019 795 Okunma
Sade konser olmaz, havuz ve dansözde getirilmeli!

Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennemden kurtuluş olan Ramazan-ı Şerifi idrak ediyoruz. Bilmiyorum belki bu sene sizlerin de dikkatini çekmiştir, oruç tutmayan kişilerin göstermiş oldukları hassasiyetleri Geçtiğimiz yıllarda oruç tutmayan kişilerin gayet rahat tavırları, toplum içerisinde alenen yiyip içmeleri, bu sene biraz azalmış gibi. Bu yönü ile hem oruçluların hem de oruç tutmayan kişilerin bir birlerine göstermiş oldukları saygıdan dolayı herkese teşekkür ediyorum.

Teşekkür demişken bir teşekkür de İlçemizin genç, dinamik, çalışkan, üretken, azimli, kararlı, istikrarlı, Kaymakamı Sedat Beye teşekkür etmek istiyorum. Neden mi? Şeytanların ve Cinlerin bile zincire vurularak bağlandığı, Cehennem kapılarının kapanıp, Cennet kapılarının sonuna kadar açıldığı Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennemden kurtuluş olan Ramazan-ı Şerifte sazlı sözlü konser vererek, her gün gelen şehit haberlerine inat, eğlence düzenleyip, Oruçların tutulduğu, namazların kılındığı, Kur’an-ı Kerimlerin okunduğu, günahkar insanların dahi tövbe ve af dilediği şu günlerde tüm bunlara inat Ramazan-ı Şerifte Sazlı Sözlü eğlence düzenleyip, halkımızı bir nebzede olsa eğlenmesine vesile olacağı,  stresten uzak dolu dolu dakikalar yaşatmaya çalıştığı için teşekkür ediyorum.

Hani program akışını çok çok beğendiğim, Ramazan ayında böyle etkinliklere, konserlere ihtiyaç olduğuna inandığım için eksik olan bazı konuların olduğunu ifade etmek isterim.  Konser tamam. Ama sade konser olursa vatandaş bu etkinlikten beklenen zevki alamaz. Canları sıkılır. Bana kalırsa Okulun bahçesine kocaman bir havuz yapalım. Ve sonra o havuza ilçenin mülki amirlerini, kurum amirlerini atalım, maksat eğlence olsun. Hatta birkaç tanede dansöz getirelim, karşılıklı çifte telli oynayalım.

Neden mi? Geçmiş yıllarda ulusal gazetelerde okumuştum. Bilmem hangi ilin yada ilçenin Kaymakamı mıydı, Vali Yardımcısı mı, tayin olduğunda buna benzer bir eğlence düzenleyip, parti yapılmış, zatı muhteremin bir elinde rakı bardağı hemen yanında dansözle boy boy fotoğrafları vardı. Hatta googleye “Dansöz, Kaymakam, Veda” yazıldığında çıkıyordu. O yüzden madem Ramazan-ı Şerifte Konser verip, şahsımızı bırak diğer Müslümanlarının günahına giriyoruz, bir işi yapıyorsak tam maması ile yapalım.  Söylenecek söz, yapılacak iş yok. Rabbim ıslah eylesin.

Kaymakamlık bunu yaparken, Ramazan-ı Şerifi Ramazan gibi düşünüp, sevabına nail olmak isteyen, her gün gelen Şehit Haberlerine üzülerek, o gözü yaşlı anaların, çocukların, eşlerin acılarına ortak olmaya çalışan kişilerde yok değil. Evet Atatürk Parkında hayatını çaycılık yaparak idame ettirmeye çalışan Kadir abiden bahsediyorum. 18 Mart Cumartesi günü Atatürk Parkında Şehitlerimiz için mevlidi şerif okutup, iftar yemeği düzenleyecek. Ne diyelim bir yanda devletin yetkisini kullanıp, Ramazan-ı Şerifte Konser verenler, diğer yanda gerek kendisi gerekse komşu esnafların desteği ile Şehitler için mevlit okutup, İftar verecek olanlar.

Ve son olarak, malum Ramazan demek zekat ve fitrelerin dağıtılması demek. Bu vesile ile Zekat ve Fitrelerinizi Resmi Dernek olan Tuz Gölü Yardımlaşma Derneğine bağışlamanızı istirham ediyoruz. Emin olun ilçemizde çok sayıda ihtiyaç sahibi kişi ve kişiler var.

Bu vesile ile “Veren el, alan elden üstündür”, “hayra vesile olan hayrı yapmış gibidir” nidaları ile, hayırlı güzel, işlerde buluşmak dilek ve temennisi selam ve dua ile..

(Yardım ve Bağışlarınız için Şereflikoçhisar Ziraat Bankası İban No: TR92 0001 0000 2981 7929 4650 01) Tel: 0542 831 20 79 – 0505 293 37 56)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo