Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden hasta ziyareti

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 04 Mayıs 2018 869 Okunma
Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinden hasta ziyareti

Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerimiz yaşlı ve hasta vatandaşlarımızı evlerinde ziyaret ediyorlar.

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor” projesi kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Dr. Sabiha Uzun Mesleki ve Teknik Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Müdürlüğü ve Kale mahallesi muhtarlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri Kale Mahallesinde bulunan yaşlı ve hasta vatandaşlarımızı ziyaret ederek kullandıkları ilaçlar ve sağlıklı beslenme konusunda önerilerde bulundular.

Okul Öğretmenleri İmran Aydın, ümit Şimşek, Tülay Bayındır, Filiz Uçar, Demet Öcal, Eda Darendeli, Mehmet Demirel ve Emine Çetin ile öğrenciler Batuhan Güçlü, Birbem Öztürk, Rojda Özlü, Gamze Yiğit, Esma Kacar, Şeyma Candan ve Hatice Görkem ev ziyaretleri gerçekleştirerek yaşlı ve hasta vatandaşlarımızın ayağına sağlık hizmeti götürdüler. Kale Mahallesi Muhtarı Galip Mutlu ile yapılan istişare sonucunda kale mahallesinde bulunan yalnız yaşayan, yaşlı ve sağlık sorunu bulunan aileleri ziyaret eden öğrenciler burada sağlıklı beslenme ve ilaç kullanımı ve çeşitli sağlık konularında tavsiyelerde bulundular. Hasta ve yaşlı vatandaşlarımızı birebir gören ve sağlık hizmetini evde veren öğrencilerimiz ziyaret etikleri evlere vatandaşlarımız tansiyon ve şeker ölçümlerini de gerçekleştirerek vatandaşlarımızın kullandıkları ilaçlar hakkında bilgi aldılar. Yapılan uygulama ile evde staj yapa imkanı bulduklarını belirten öğrenciler uygulamanın mesleki açıdan kendileri için çok olumlu olduğunu ifade ettiler.

Yapılan çalışma hakkında gazetemize bilgi veren Kale Mahallesi Muhtarı Galip Mutlu Okul öğretmen ve öğrencilerinden gelen teklif üzerine mahallesinde olan yaşlı ve hasta vatandaşları evlerinde ziyaret ettiklerini, bu konuda emeği, geçen öğretmen ve öğrencilere mahalle sakinlerini adına teşekkür ettiğini belirtti. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo