Şahan; “Yaptıklarınızın cezasını ilçe halkı çekiyor”

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 04 Mayıs 2018 783 Okunma
Şahan; “Yaptıklarınızın cezasını ilçe halkı çekiyor”

MHP Belediye Meclis Üyesi Halil Şahan Belediye Başkanlığı tarafından yapılacak olan çakıl ihalesi nedeniyle basın açıklaması yaptı. Belediye Başkanlığı tarafından 21.000 ton çakıl taşı ihalesi yapılmasının plansız, programsız ve vizyonsuz çalışma olarak nitelendiren Belediye Meclis Üyesi Halil Şahan, yapılan bu hatalı uygulamalarının cezasının ilçe halkının çektiğini söyleyerek; “Yıllar geçtikçe tecrübe edinip belediyecilikte uzmanlaşmanız gerekirken kırdığınız ceviz kırkı aşmıştır. En çok bilen en çok yanılandır. Her şeyi biliyorum havasıyla memleket için dile getirdiğimiz tüm önerilerimizi elinizin tersiyle ittiniz. Unutmayın ki günü geldiğinde memleketini seven Şereflikoçhisar halkı da sizi elinizin tersiyle itecektir” dedi.

Yapılan hatalı uygulama ve yanlış alınan kararlar ile ilçe menfaatinin gözetilmediğini ifade eden MHP Belediye Meclis Üyesi Halil Şahan yaptığı açıklamada; “Belediye Başkanlığı önümüzdeki hafta 21.000 ton çakıl alacak. Belediyemizin Sezai Şimşek dönemi dahil olmak üzere çakıl ocağı var. Daha önce taş ocağı ile birçok kez Belediye Meclis gündeminde bu konuyu değerlendirmiş olmamıza rağmen son olarak Mart Ayı Belediye Meclis Toplantısında taş ocağın Ankara Büyükşehir Belediyesine devri yapılmak istenirken bir uyarıda bulundum. Soğuk asfalt yapımı için alınan makinenin boş durmaması ve ilçe belediyemizin sorumluluğunda olan yolların asfaltlanması için ihtiyacımız olan çakılın hesaplanması ve bu malzemenin karşılığında taş ocağını tahsis edelim önerisinde bulunduk. “Protokol yapılacak, şart istenmiyor, biz biliyoruz” denilerek çoğunluğa da güvenilerek taş ocağının Ankara Büyükşehir Belediyesine devri için meclisten karar çıktı. Hakverdi Altuğ döneminde taş ocağı müteahhide verilerek karşılığında alınan rödevans bedeli bile alınmış olsa bugün ihalesi yapılması düşünülen malzemenin yerine belediyemizde iki kat malzememiz olurdu. Beş yıl önceki bedeli bile almış olsak belediyemizin hizmetlerini yürütebilmesi için yeterli olurdu. Bu bedeli almadığınız gibi birde ihale yapıp dışarıdan malzeme alıyorsunuz. Plansız, programsız, vizyonsuz yapılan işlerin cezasını belediyemiz, memleketimiz ve Şereflikoçhisar halkı çekiyor. Yıllar geçtikçe tecrübe edinip belediyecilikte uzmanlaşmanız gerekirken kırdığınız ceviz kırkı aşmıştır. En çok bilen en çok yanılandır. Her şeyi biliyorum havasıyla memleket için dile getirdiğimiz tüm önerilerimizi elinizin tersiyle ittiniz. Unutmayın ki günü geldiğinde memleketini seven Şereflikoçhisar halkı da sizi elinizin tersiyle itecektir. 4 yıllık Belediye Meclis Üyeliğim süresince üzülerek kullandığım cümle “Biz söylemiştik, Biz Önermiştik” sözüdür. Milliyetçi Hareket Partisi Meclis Üyelerinden teşkilat mensuplarına, ilçe yöneticilerinden seçmenlerine kadar hepsi bu memleketin Şereflikoçhisar’ın menfaatini düşünerek hareket eder. Sizin sunduğunuz önergelerde dahil olmak üzere kendi önergelerimizde hep ilçe menfaatini gözeterek hareket ettik. Bundan sonra da bu doğrultuda hareket edeceğiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo