Şahsi işler değil, memleket meselesi konuşulmalı

Anasayfa Gıdıklıyorum, Manşet 14 Kasım 2015 1381 Okunma
Şahsi işler değil, memleket meselesi konuşulmalı>

Şahsi işler değil, memleket meselesi konuşulmalı

Garip bir memlekette yaşıyoruz. Gazetecimiz (şahsım) garip, esnafımız garip, vatandaşımız garip, seçtiğimiz, seçilenimiz garip… Şöyle aklı başında, tuttuğunu koparan, şahsından çok ilçesini düşünen bir kişi gelmedi gelmiyor, gelmeyecek gibi. Günü birlik işlerin peşinde, günü kurtarmanın telaşındayız. İlçe için ileriye dönük bir şeyler yapmak yerine, tam ekmeği almak varken biri ya da birilerinin göndermiş olduğu kırıntılarla günü geçiriyoruz. Bunu yaparken de sanki sırat köprüsünden son sürat Cennete geçmiş gibi mutlu oluyor, havasını atıyoruz.

Bakın geçtiğimiz hafta Meclis toplantısı yapıldı. Son aylarda mecliste alınan kararlar belli. Falanca adanın bilmem filanca parselinde değişiklik. Aslına bakarsanız bana göre Mecliste bu karara evet diyenler, hangi arsanın hangi payına “evet” ya da “hayır” dediklerini dahi bilmiyorlar. Peki meclis bununla bitiyor mu “hayır!” Meclis toplantısı “bitti” denildiği anda bu kez Belediye Başkanı söz alıyor. Birkaç hafta CHP Meclis Üyesi Ufuk İhsan Küçük tarafından yapılan basın açıklaması ifade ediyor ve izlemiş olduğu yolun yanlış olduğunu söylüyor. Hatta; “Benim hiçbir yandaşım yok. Sizden rica ediyorum. Hassaten Bana yandaş tutmaya zorlatmayın. Benim hiçbir zaman yandaşım olmadı, olmazda. Benim tek yandaşım varsa 15 tane Belediye Meclis Üyemdir. Benim yandaşım anca onlar olur. Benim başka hiç kimse yandaşım olamaz” diyor ve sözlerine ekliyor, bu konuyu mahkemeye taşıyacağını söyleyip, bunun ilk olacağını söylüyor. Şimdi soruyorum, bu şahsi meselelerin konuşulması gereken yer Belediye Meclisi mi? Şayet Ufuk İhsan Küçük’ün konuşmasına yada açıklamasına cevap verilecekse, bir basın toplantısı yapılsa, ne söylenecekse burada söylense daha güzel olmaz mı? Ve bir başka önemli konu ise, bir meclis üyesi ya da her hangi bir vatandaşın Belediyeyi ya da Belediye yetkililerini eleştirme, tenkit etme ya da soru sorma hakkı yok mu? Anladığım kadarıyla sizin döneminizde zor olacak.

Halbuki ilçemizde bugün onca sorun varken, örneğin Fen Lisesinin binası tamamlanmış ve şuan yüzlerce öğrenci eski binada hizmet görüyor ve bir takım sıkıntılar yaşanıyorken, ilçemizde yurt olmadığı için yüzlerce öğrenci kazanmış oldukları okullardan kayıt sildiriyorken, Önümüzden gelen kış ayı olması nedeniyle ilçemiz semt pazarında pazarcı esnafı soğuklardan dolayı perişan oluyorken, siz tutup ta meclis toplantısında şahsi işlerinizi konuşuyorsanız size diyecek sözüm yok. Ve şunu unutmayın, orası Belediye Meclis Toplantısı. Orada ilçe için yapılacak olan konulur, varsa sorun ve sıkıntılar, varsa yatırımlar konuşulmalı. Yoksa kim kimi yandaş tutmuş ya da yandaş tutacakmış, kim kimi mahkemeye verecekmiş, kim kiminle ilkleri yaşayacakmış, bu konular ilçe halkını alakadar etmiyor, etmezde. Fen Lisesine değinmeden geçmeyeceğim. Hakikaten bizim Yavuz Sultan Selim Fen Lisesi ne alemde?

Yanlış hatırlamıyorsam Eğitim öğretim döneminin başında burası ile ilgili açıklamalar yapılmış, binanın tamamlandığı, çok küçük eksikliklerinin kaldığı, bu eksikliklerden sonra öğrencilerin en geç 1 ay içersinde yeni binada eğitim görecekleri söylenmiş bizde haber yapmıştık. Bildiğim kadarıyla bir taşınma gerçekleşmedi. Bu gidişle bu dönem taşınmaz. Umarım 2. Dönem taşınır da hem öğrenciler hem veliler bu durumdaki sıkıntılarından kurtulur. Şimdi İlçemizin kudretli yetkilileri kendi aralarında tartışmak ve yetki kavgası yapmak yerine bununla ilgilenseler. Yok ama siyasette makam ve koltuk çok önemli.

Bir konu daha var. Duyunca çok içerledim. Şimdi Evren belediye Başkanlığı çalışıyor dedikçe bizim aklı selimler “yok yav reklam yapıyor, Evren’den bir yol olmaz” diyorlar. Kalkınma

Ajansı son projeleri ve yatırımları açıkladı. Hani bizim şu arada, derede, pazarda satılan sazan balığımız var ya. Ha artık o Evren’in tescilli markası olacak. Yanlış duymadınız. Evren kaymakamlığı ve Evren Belediye Başkanlığı gidip ADAM gibi proje hazırlayıp Kalkınma Ajansına sunmuşlar. Projenin kabulü ve açılış toplantısı geçtiğimiz günlerde yapıldı. Bizimkilerde birbirleriyle kavga edip dursunlar. Beyler, ayıptır, günahtır. Bir ilçenin kaderini belirliyorsunuz. Bir ilçenin kaderi ile oynuyorsunuz. Emin Halkın sizi görev sonunda nasıl anacağını merak ediyorum doğrusu. Selam ve dua ile.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo