SALDIM ÇAYIRA, MEVLAM KAYIRA MI? Parklar kaderine mi terk edildi?

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 12 Temmuz 2018 489 Okunma
SALDIM ÇAYIRA, MEVLAM KAYIRA MI? Parklar kaderine mi terk edildi?

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Şereflikoçhisar Belediyesi arasında imzalanan protokolle Şereflikoçhisar Belediyesine devredilen parklar kaderine terk edilmiş olarak gözüküyor. 2 Milyon TL bedel alındığı iddia edilen protokol sonrası ilçemizdeki parkların bakım ve güzelleştirmesini devralan Şereflikoçhisar Belediyesi parklardaki yeşil alanların sulama işini dahi yap(a)mıyor. Parkların bakım, onarım ve yeşillendirme çalışmaları kapsamında İş-Kur vasıtasıyla yaklaşık 80 kişiyi belediye bünyesinde çalıştırdığı ilerisürülen Şereflikoçhisar belediyesi Mayıs ayı itibariyle devraldığı parkların günden güne kurumasına göz mü yumuyor?. Özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından telekonferans yoluyla açılan ve Emek Mahallesi sakinlerinin en önemli sosyal aktivite alanı olan 15 Temmuz Şehitler parkı ve Hastane altında bulunan Şehit Ali Polat Özbek parkı bakımsızlık sonrası kurumaya yüz tutmuş gözüküyor.

12 Mayıs tarihinde gazetemize konu olan ve devrolması nedeniyle kamuoyunda oluşan endişeleri konu alan haberimizde Ankara Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanlığı tarafından 3 yıldır ilçemizde yürütülen yeşillendirme ve bakım çalışmaları sonrası parklarımız vatandaşlarımızın kullanımına açılırken başarılı çalışmalar sonrası ilçemizde yeşil bir görüntü oluştuğunu belirtmiş ve çalışmaların aynı düzende devam etmesini istemiştik. Yapılan protokolün ilçemize kazanç yerine sıkıntı oluşturacağını söylediğimiz haberimizde özellikle Ankara Büyükşehir Belediyesinden alınan 2 Milyon TL’nin parkların bakım ve yeşillendirilmesi konusunda amacına uygun kullanılmayacağını vurgulamıştık.

Haberimiz üzerinden yaklaşık 2 ay gibi kısa bir süre geçmesine rağmen ilçemizdeki birçok park alanı şimdiden kurumaya yüz tutmuş olarak gözüküyor. Parkların bakım ve yeşillendirme çalışmasını Metin Şanal Bulvarındaki çiçekleri budama olarak gören Şereflikoçhisar belediyesi diğer parkları sulamaktan aciz gözüküyor. İlçemizdeki birçok parkta bulunan yeşil alanlar sulamanın yetersiz ve hatta hiç sulama yapılmaması nedeniyle kurumaya başlamışken Belediye yetkililerini biran önce görevlerini yapmaya ve özellikle kadın ve çocuklarımızın vakitlerini geçirebilecekleri parkları güzelleştirmeye ve korumaya davet ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo