Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 10 Haziran 2016 6705 Okunma

 

Yeni Mahalle Belediye Başkanlığının şehidimiz Sercan Bulak’ın isminin Yeni Mahallede paka verilmesinin ardından şehidimizin ismi ilçemizde bir Ortaokula verildi. Tuzgölü İmam Hatip Ortaokulunun ismi son yapılan düzenleme ile Şehit Sercan Bulak İmam Hatip Ortaokulu olarak değiştirildi.

Geçtiğimiz hafta okul tabelasının değiştirilmesi sonrası resmi olarak açılışı ve tanıtımı yapılan okul hakkına gazetemize bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Niyazi Düğer ve Okul Müdürü Veysel Güçlü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ad Verme Komisyonu tarafından yapılan başvurunun kabul görmesi sonucu Tuzgölü İmam Hatip Ortaokulunun isminin Şehit Sercan Bulak İmam Hatip Ortaokulu olarak değiştirildiğini söylediler.

Okulda yapılan tanıtım toplantısında gazetemize açıklama yapana İlçe Milli Eğitim Müdürü Niyazi Düğer, şehidimizin acı haberinin gelmesi sonrası İlçe Kaymakamı Erol Karaömeroğlu’nun bu yönde bir teklifi olduğunu İfade ederek; “Şehidimizin acı haberi gelmesi sonrası İlçe kaymakamımız Erol Karaömeroğlu bu yönde bir teklifte bulundu. Yapılan görüşmeler ve başvurularımız sonucu Tuzgölü İmam Hatip Ortaokulumuzun ismi Şehit Sercan Bulak imam hatip ortaokulu olarak değişti. Umarım ilçemiz bir daha böyle bir acı yaşamaz. Bu vesileyle şehidimize tekrardan Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı dilerim” dedi. Şehidimiz Sercan bulak’ın isminin bir okula verilmesiyle birlikte ilçemizde bu yönde ismi olan okul sayımız üçe çıkarken daha öncede Piyade Er Orhan Durukan’ın ismi Kız Meslek Lisesine, Şehit Polis Memuru Volkan Alıcı’nın ismi Şeyhkuyusu Ortaokuluna verilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo