ŞEHİTLERİMİZİN KEMİĞİNİ SIZLATMAYIN!

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 09 Haziran 2018 599 Okunma
ŞEHİTLERİMİZİN KEMİĞİNİ SIZLATMAYIN!

E90 Karayolu, hastane altına yapılan ve şuan için açılışı yapılmayan Şehitlik anıtının hali içler acısı. Muslukların kırıldığı, dikilen ağaçların bakımsızlıktan kuruduğu, tuvalet kapılarının açık olduğu şehitlik anıtında,  şehitlerimizin isimlerinin yazılı olduğu yerler ya yerinden sökülmüş yada yazıları kavlamış vaziyette. Dikili ağaçların bakımsızlıktan kuruduğu Şehitlik anıtında projeksiyonların ise kırık olması dikkatlerden kaçmadı. Muslukların kırık, tuvalet kapılarının açık olduğu şehitliği görenler şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar.

2015 Mart Ayı Meclis toplantısında gündem dışı madde olarak; “ilçemize uygun bir yere şehitlik anıtı” yapılması görüşülmüş, madde oybirliğiyle kabul edilmiş ve Anıtın E-90 karayolu kenarına yapılması kararlaştırılmıştı. Yaklaşık 800 bin muhammen bedeli olan şehitliğin çevre düzenlemesi ise Belediye tarafından yapılmıştı.

3 Kasım 2016 yılında Perşembe Günü Ankara’da ihalesi yapılan Şehitlik Anıtı 700 bin liraya ihale edilmişti. Yapımı kısa bir süre önce tamamlanan ve açılacağı günü bekleyen şehitlik anıtı şimdilerde sahipsizlikle karşı karşıya.

Ne güvenlik önlemi olan ne de bakımı zamanında yapılan Şehitlik anıtının şuanki hali harabe şehri andırıyor. Dikili ağaçların kuruduğu, muslukların kırıldığı, yeni yapılmasına rağmen şadırvanlarda çatlakların oluştuğu alanda, alanı aydınlatması için yapılan projeksiyonların bazılarının ise kırıldığı dikkatlerden kaçmıyor.

ŞEHİTELER SAYGIZILIK!

Gerek Birinci dünya savaşı gerekse Balkan savaşlarında şehit olan hemşehrilerimizin isimlerin yazılı olduğu tabelaların bazıları yerinden sökülmüş, bazıları ise henüz açılış yapılmamasına rağmen yazılı alanlar tahrip olarak yırtılmış durumda.

TUVALETİN KAPILARI SONUNA KADAR AÇIK!

Henüz açılışı yapılmayan Şehitliğin, hemen yanına yapılan ve muhtemelen çay servisi yapmak içinde kullanılacak olan yerdeki tuvaletin kapılarının sonuna kadar açık olması kötü niyetli kişilere adeta davetiye çıkarıyor. Suların olmadığı tuvaletlerin ise pislikten geçilmediği Şehitlik anıtının haliçler acısı.

PARK KURUMAK ÜZERE

Şehitlik anıtının hemen yanında bulunan ve geçtiğimiz yıllarda Büyükşehir Belediye tarafından bakımı yapılan park şuanda adeta SOS veriyor. Suların akmadığı, fıskiye ile sulamanın yapılmadığı parktaki otlar ise havanın sıcak olması nedeniyle kurumak üzere.

Belediye yetkililerin bi haber olduğu şehitlik anıtı ile ilgili her hangi bir çalışma yapıp yapmayacakları ise ilerleyen günlerde netlik kazanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo