Şehitlik anıtı için, düğmeye basıldı

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 22 Haziran 2018 629 Okunma
Şehitlik anıtı için, düğmeye basıldı

3 Kasım 2016 Perşembe Günü Ankara’da ihalesi yapılan ve birkaç hafta önce yapımı tamamlanan ancak teslim alınmadığı için açılışı yapılmayan, şuan itibari ile harabe bir yeri andıran şehitlik anıtı için düğmeye basıldı.

Hafta içerisinde ilçemizi ziyaret eden Ankara Büyükşehir Belediye başkanı Mustafa Tuna’ya şehitliğin son hali gösterildi. Şehitlik hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Ferda Polat Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından teslim alınması sonrası şehitlik Anıtına güvenlik görevlendirileceğini söyledi.

GAZETEMİZ DUYURMUŞTU

E90 Karayolu, hastane altına yapılan ve şuan için açılışı yapılmayan, Muslukların kırıldığı, dikilen ağaçların bakımsızlıktan kuruduğu, tuvalet kapılarının açık olduğu şehitlik anıtında,  şehitlerimizin isimlerinin yazılı olduğu yerler ya yerinden sökülmüş yada yazıları kavlamış vaziyette olduğunu iki hafta önce gazetemizde dile getirmiştik. Konu ile ilgili yetkililer tarafından her hangi bir açıklama yapılmazken, İlçemizi Ziyaret eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’ya Belediye Başkanlığı ziyareti esnasında yapımı muammaya dönen şehitlik anıtı dile getirildi. Belediye Başkanı Ferda Polat tarafından gazetemizde yer alan haber nedeniyle şehitlik için yardım talep etmesi üzerine Devlet hastanesi altındaki parkta bulunan Şehitlik anıtı ziyaret edilerek yapılan çalışmalar yerinde incelendi.

Belediye Başkanlığı tarafından yapılan ve sonrasında Ankara büyükşehir belediyesi tarafından ihaleye çıkılarak giydirmesi ve çevre düzenlemesi yapılan şehitlik anıtındaki eksiklikleri dile getiren Belediye Başkanı ferda Polat şehitliği bu haliyle teslim alamayacağını söyledi. İhaleyi alan müteahhitin aranması sonrasında müteahhit firma yetkilileri Şehitlik anıtına yapılan çalışmaların çalındığını ve bu nedenle teslim edilemediğini itiraf etmesi üzerine Belediye Başkanı Ferda Polat Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından teslim alınması sonrası şehitlik Anıtına güvenlik görevlendirileceğini söyledi.

Şehitlik anıtına yapılan ziyarette sorunları yerinde gösteren Belediye Başkanı Ferda Polat zeminde oluşan çökmeler, şehitlerimizin isimlerinin yer aldığı levhalarda oluşan aşınmalar ve bayrak direklerinin hatalı olmasını dile getirerek bu sorunlarının kısa sürede tamamlanmasını istedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo