Seminerlere ilgi az oldu

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 12 Temmuz 2018 476 Okunma
Seminerlere ilgi az oldu

Ticaret Odası tarafına başlatılan ve toplumun önemli konularının masaya yatırıldığı seminerlerin ikincisi İmar Barışı ile ilgili yapıldı. Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ve Ticaret Odası Başkanlığı ile ortaklaşa verilen imar Barışı hakkındaki seminere katılım beklenenin altında gerçekleşti. Yokluğunda eleştirdiğimiz, yapıldığında ise katılmadığımız eğitim ve bilgilendirme seminerlerine sms ve belediye hoparlörleriyle duyuru yapılmasına karşın sadece belirli Mahalle Muhtarları ve Harita Kadastro Mühendisleri katıldı.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Şube Müdürü Nafiz Ertuğrul ve İnşaat Mühendisi Murat Gürses tarafından verilen eğitim seminerinde İmar Barışının ne olduğu ve neleri kapsadığı katılıcılara detaylı olarak anlatıldı.

Ticaret Odası Başkanı Levent koçak’ın kısa açış ve selamlama konuşması sonrası katılımcılara imar barışı yasası hakkında bilgi veren Şube Müdürü Nafiz Ertuğrul, yasanın ülkemizde 13 Milyon yapıyı kapsadığını ifade ederek, kimlerin yasadan nasıl ve nasıl yararlanacağını, başvuruların nasıl yapılacağı ve başvuru sırasında izlenecek yollar hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Son başvurunun 31.10.2018 tarihine kadar yapılacağını ve buna esas olarak ödenecek bedelin son ödeme tarihinin 31.12.2018 olduğuna işaret eden Ertuğrul, yasadan yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın dikkat etmesi gereken konularda ayrıntılı bilgi verdi. Bilgilendirme sonrası mahalle Muhtarları ve Harita Kadastro Mühendislerinin sorularını cevaplandıran Nafiz Ertuğrul ve Murat Gürses ilçemizi ilgilendiren ve çoğunluğunu meraların kullanımı olan sorularda katılımcılara ayrıntılı cevap vererek eğitim seminerini sonlandırdılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo