Şiir yarışmasında Takdirname ve Onur Belgesi aldılar

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 12 Temmuz 2018 816 Okunma
Şiir yarışmasında Takdirname ve Onur Belgesi aldılar

Merkezi Gemlik’te bulunan Yedi Bölge Şair Ozan ve Yazarlar Kültür Derneği’nin Türkiye genelinde açtığı Şiir yarışmasında iki hemşehrimiz ödül kazandı.

İlçemiz eski öğretmenlerinden şair Ramazan Şimşek “Kadim Şehrim Ankara” adlı şiiriyle 89 puanla Mansiyon ödülüne hak kazanırken, İlçemiz Devlet Hastanesinde Hemşire olarak görev yapan Yasemin Güzel “Sana Açtım Kalbimi” isimli şiiri ile 65 puanla Takdirname ve Onur belgesi aldı.

Pazar günü Bursa Gemlik Bölge Şair Ozan ve Yazarlar Kültür Derneği’nde yapılan ödül töreninde hemşehrilerimiz ödüllerini Bölge Şair Ozan ve Yazarlar Kültür Derneği Başkanı Hasan Azkıran’dan aldılar.

Almış oldukları ödül sonrası gazetemize açıklama yapan Yasemin Güzel, Biz sadece karalıyoruz, bize karalama fırsatı veren tüm şiir dostlarına sevgilerimizi ve saygılarımızı sunmaktan onur duyuyoruz. Sayın şair arkadaşımız rahatsızlığından dolayı gidemediği için her iki ödülü de ben aldım. İlçemizin adını bir nebzede olsa duyurmuşsak ne mutlu bize” dedi.

Bölge Şair Ozan ve Yazarlar Kültür Derneği Başkanından ödülünü alan Yasemin Güzel, Şereflikoçhisar adına Bursa Gemlik Bölge Şair Ozan ve Yazarlar Kültür Derneği adına Başkanına “Şairlerin üstadı, şiirlere mana ve ehemmiyet katan tüm şair dost ve sevenlerine armağan olsun” yazılı çiçek takdim etti.

 

Sana Açtım Kalbimi

Sensizliğin kıyısındayım

Sana açılan her duadayım

İlmik ilmik işlediğin her nakıştayım

Tarifi yok sana imkansızım

 

Sevdiğim senin için katlanırım her derde

Soru sorma cevap vermede

Hüznümü de sevincimi de inan yaşadım senle

Kelimeler yarım kaldı sana cümlelerde

 

Hayat başlıyor senin gözlerinde

Umudum huzurum da tuttuğum ellerimde

Sahibi sensin bu kalbimin efendisi de

Sevdama inan bütün dünya şahitte

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo