Şubat Ayı Meclis toplantısı yapıldı

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 08 Şubat 2019 160 Okunma
Şubat Ayı Meclis toplantısı yapıldı

Şubat Ayı Meclis toplantısı yapıldı. Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Seval Keleş Türemen’in katılmadığı ve üç gündem maddesinin görüşüldüğü Meclis toplantısında, Gündem dışı söz alan MHP Belediye Meclis Üyesi Kemal Sezginer, meclis üyeleri ile birlikte bir gezi düzenlenmesi talebinde bulundu.

Salı günü yapılan ve üç gündem maddesinin görüşüldüğü Meclis toplantısı yaklaşık 10 dakika sürdü.

Açılış ve yoklamanın ardından gündem maddelerine geçildi. İlk gündem maddesinde İlçenin Mustafacık Mahallesi 1370 ada 1 parsel sayılı Maliye ve Belediye adına kayıtlı taşınmazın imar plan tadilatına ait İmar Komisyon raporu görüşüldü.

İmar Komisyonun raporu okundu ve yapılan oylama sonrası İmar plan tadilatının yapılması oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin ikinci maddesinde İlçenin Deliller Mahallesi 122 ada 1 nolu şahıs parselinin Şereflikoçhisar Belediyesine iade edilmesi hakkındaki İmar komisyon raporu görüşüldü.

Komisyon raporu okundu. Şahsın 5 yıl boyunca Belediyeye ait 4070.00 TL’yi ödeyemediğinden Belediyeye devretmek istediği, bu konuda gerekli birimlere dilekçesini verdiği ve taşınmazın bedelsiz olarak Şereflikoçhisar Belediyesine devrinin yapılmasının uygun olduğu söylendi ve Belediye Başkanına yetki verilmesi görüşüldü. Lehte ve aleyhte söz alan olmayınca gündem maddesi oy birliği kabul edildi.

Gündemin üçüncü maddesinde ise Belediye bünyesinde kadro karşılığı sözleşmeli çalışan Veteriner Hekimin aylık ücretinin belirlenmesi görüşüldü.

Gündem maddesi hakkında Ferda Polat 2018 yılında 3.449 TL ödenmekte idi. 2019 mali yılı içerisinde Maliye Bakanlığınca sözleşmeli çalışanlara ait yayınlanan ücret tarifesinde tam zamanlı çalışan Veteriner Hekimlerin 2019 yılı için 4.380 TL olarak belirlenmiştir. Biz bu Veteriner Hekimimize 4 Bin TL ücret olarak belirlemek istiyoruz” dedi. Söz alan Kemal Sezginer, Veteriner arkadaşın çalışma şartını bire bir bildiğimiz için, burada ayrıca bir çalışma yeri yok. Tavan ücretinin verilmesini talep ediyorum” dedi.

Polat, diğer çalışanlarımıza baktığımız zaman %20 %25 civarında enflasyon olduğunu düşünürsek 4 bin TL normal” dedi. Diğer meclis üyelerinden bazılarının biraz daha yükseltelim talebi sonrası Veteriner Hekimin maaşının net 4.300 TL olmasına oy birliği ile karar verildi.

Meclis toplantısı bu konuların görüşülmesi ile sona ererken Kemal Sezginer Gündem dışı söz aldı.

GEZİYE GİDELİM!

Meclis toplantısı sonrası söz alan MHP Belediye Meclis Üyesi Kemal Sezginer, Bazı ilçelerde gezi düzenlenir. Arkadaşlar bir arada olması babında. Bizlerde gezi düzenleyelim. Masraflarını kendileri çekmesi şartıyla” dedi. Başkan Polat, bakalım biz size haber verelim” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo