Tarihi eser ele geçirildi

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 22 Haziran 2018 1039 Okunma
Tarihi eser ele geçirildi

İlçe Jandarma Komutanlığı Asayiş ve İstihbarat Timlerinin ortaklaşa düzenlediği operasyon ile 2000 yıllık tarihi eser ele geçirildi. 24 asırlık olduğu tahmin edilen ve Helenistik döneme ait olduğu tahmin edilen Rölyef (Taş Kabartma) tarihi eser Ankara Anadolu Medeniyetler Müzesine teslime dildi. Tarihi eserle birlikte yakalanan 3 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İddialara göre bayramın ilk günü İlçe Jandarma Komutanlığı Asayiş ve İstihbarat Timleri yaptıkları incelemede 42 B 0080 plakalı aracın hal ve hareketlerinden şüphelenerek fiziki takibe aldılar.  İlçe çıkışında aracı durduran İlçe jandarma Komutanlığı Asayiş Ekipleri araçta yaptıkları incelemede yüksekliği yaklaşık 1metre 20 santim olan ve yaklaşık 2200 yıllık tarihi eser geçirdiler.

Milattan Önce Helenistik döneme ait olduğu tahmin edilen Taş Kabartma tarihi eser yapılan inceleme sonrası Ankara Anadolu Medeniyetler Müzesine teslim edilirken tarihi eser kaçakçılığı yaptığı tespit edilen S. B., G. Ö. ve Y. Ö. İlçe Jandarma komutanlığında alınan ifadeleri sonrası çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo