Terörü Hep birlikte durdurabiliriz

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 10 Ağustos 2018 590 Okunma
Terörü Hep birlikte durdurabiliriz

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan “Terörü Hep Birlikte durdurabiliriz” kampanyası için Mahalle Muhtarlarına yönelik bilgilendirme semineri verildi. Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı tarafından verilen eğitimde muhtarlara ana hatlarıyla terör ve mücadele yöntemleri anlatıldı.

Kaymakam Vekili Hasan Hüseyin Alpaslan ve İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Demircan’ın da katıldığı bilgilendirme semineri Çarşamba günü Kaymakamlık Toplantı Salonunda verildi. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde görevli Polis Memuru Levent Bölükbaşı tarafından verilen bilgilendirme ve eğitim seminerinde terör saldırılarının hedefleri, terör örgütlerinin eleman kazanma yöntemleri, eylem tarzları, terör örgütü mensupları ve saldırılarını önleme yöntemleri, Terör saldırılarında muhtemel hedefler konuları anlatıldı. İlimizin ve terörün genel açıklayıcı tanıtımıyla sözlerine başlayan Bölükbaşı, terör örgütlerinin hücre yapılanma ve örgüt elemanı kazanma konusunda izlediği yolları video destekli olarak muhtarlarımıza gösterirken bu konuda muhtarlarımızın nasıl davranmaları gerektiği konusunda bilgi verdi. Örgüte eleman kazandırma konusunda müdahale yaptıkları 10 vakadan 7’sinde başarı yakaladıklarını ifade eden Bölükbaşı, bu konuda ailelerin daha dikkatli olmalarını ve çocuklarında gördükleri aşırı değişim konusunu iyi irdelemeleri gerektiği ifade etti.

Konuşmasının son bölümünde ALO 140 Terör İhbar hattına değinen levent Bölükbaşı görülen her şüpheli durumda muhtarlarımızın bu hattı aramalarını belirterek; “Terör örgütleri, başta PKK olmak üzere birçok vatandaşımızı çocuk, yaşlı, kadın demeksizin katletmekte, halkımızın güvenliği için gece gündüz görev yapan güvenlik görevlilerimize haince arkadan vurmaktadır. Tüm terör örgütleri ve teröristlerle mücadeleyi devletimizin her türlü imkanını kullanarak kararlılıkla yürütmekteyiz. Vatandaşlarımızın teröre karşı yürüttüğümüz kararlı mücadelemize her zaman yoğun desteğini görmekteyiz ve buna daha da çok ihtiyacımız var. Bu çerçevede terörle mücadelede yaygın bir yöntem olan, vatandaşlarımızın güvenlik güçlerine yardımcı olmak adına, teröristlerin yerlerini bildirmeleri ve yakalanmalarını sağlamaları son derece etkili sonuçlar verecektir. Terörle Mücadele Kanunu ve ilgili düzenlemeler çerçevesinde yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında, vatandaşlarımızın teröristlerin yerlerini kolluk kuvvetlerine bildirmeleri ve yakalanmalarını sağlamaları Devletçe ödüllendirilecektir. 140 Terör İhbar Hattına bilgi verenlerin kimlikleri devlet sırrı mahiyetinde kesinlikle gizli tutulacaktır. Ülkemizin aydınlık geleceğine, halkımızın huzuru ve güvenliğine katkı sağlayacak her türlü bilgi ciddiyetle değerlendirilecektir. Bu ülke hepimizin. Huzur ve güvenlik herkesin hakkı” diyerek bilgilendirme seminerine son verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo