Ticaret Odasında ilk seminer Vergi Barışı

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 06 Temmuz 2018 531 Okunma
Ticaret Odasında ilk seminer Vergi Barışı

Ticaret Odası tarafından başlatılan ve ilçemizdeki sorunların çözümü için önem arz eden seminerlin ilki Salı günü Ticaret Odası toplantı salonunda gerçekleştirildi. 7143 sayılı Vergi barışı için yapılan seminere Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Çetin, Şoförler Odası Başkanı Celal Yılmaz’ın yanı sıra Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Ali Şahin, ilçemizde faaliyet gösteren Serbest Muhasebeciler, Mali Müşavirler ve Ticaret Odası üyeleri katıldı.

Seminer açılışında bir konuşma yapan Ticaret Odası Başkanı Levent Koçak,  ilçemizde birçok sorunla ilgili sivil toplum kuruluşu olarak ülkemizin, ilçemizin ve üyelerinin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişmesine katkı sağlayacak faaliyetlerde bulunmaya devam edeceklerini ifade ederek; “ maalesef ülkemizde son haftalarda çok üzücü, vahim iki acı olayı üst üste yaşayarak kahrolduk. Yavrularımız Eylül ve Leyla’yı kaybettik. Onları maalesef koruyamadık. Allah’ım bu iki melek yavrumuzu cennetine alır. Allah’ım geride kalan ailelerine sabırlar ihsan eylesin. İnanıyorum ki yüce Türk adaleti bu hunharca işlenen cinayetlerin canilerine en ağır cezayı verir” dedi.

 Değerli katılımcılar diye sözlerine devam eden Koçak; “7143 sayılı vergi barışı konulu seminerimize hoş geldiniz. Bizler için önemli olan bu toplantıyı Ticaret Odası olarak ev sahipliği yapmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Yönetim Kurulu olarak yönetime geldiğimiz üç aylık süre içerisinde ilk birinci toplantımızı siz değerli katılımcılarla yapmaktayız. İkinci toplantımızı ise yarın yani Çarşamba günü saat 11:00’de Çevre Şehircilik Bakanlığı Ankara İl Müdürlüğü uzmanı tarafından kamuoyunda İmar Affı, İmar barışı olarak bilinen kanun hakkında bilgilendirme toplantısı yapacağız. Sivil toplum kuruluşu olarak ülkemizin, ilçemizin ve üyelerimizin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişmesine katkı sağlayacak faaliyetlerde bulunmaya devam edeceğiz. Ben bu tür toplantılarda bilgilendirme, istişare etme ve ortak akılla en doğru işlerin yapılacağına inana birisiyim. Bir atasözümüz vardır. “Danışan dağı aşmış, danışmayan düz yolda şaşmış.” Bu vesile ile toplantımızın faydalı geçmesini diliyorum. Ayrıca değerli meslektaşlarım her ne kadar tatil yapmasak ta 03.07.2018 tarihinde başlayan ve 20.07.2018 tarihinde biten mali tatilimizde hayırlı olsun. Bu toplantının düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum. Hepinizi saygı ile selamlıyorum” dedi.

Ticaret Odası Başkanı Levent Koçak’ın konuşması sonrası İlçe Vergi Dairesi Müdürlüğü yetkilileri ve Ankara Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası Başkanı Ali Şahin, 7143 sayılı vergi barışı kanunu hakkında katılımcılara bilgi vererek yapılandırma hakkında ayrıntılı bilgi verdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo