TOB BAŞKANI KOÇAK GENÇ GİRİŞİMCİLERLE

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 10 Mayıs 2019 101 Okunma
TOB BAŞKANI KOÇAK GENÇ GİRİŞİMCİLERLE

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ankara Genç Girişimciler İl Kurul Toplantısı Ankara Ticaret Odası (ATO) ev sahipliğinde ATO Meclis Salonu’nda yapıldı. Toplantının açılışında konuşan ATO Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz, Ankara Ticaret Odası olarak girişimciliği desteklediklerini, kadın ve genç girişimciliğe özel önem verdiklerini söyledi. Türk toplumunun girişimcilik özelliğine sahip bir toplum olduğuna dikkat çeken Yılmaz, “Girişimcilik bizim için genetik bir avantaj. Bu avantajı negatif alanlarımızda dengelersek girişimcilikte dünyanın yıldızı olacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Genç işsizlik sorunu girişimcilikle biter

Türkiye’de genç işsizlik oranının yüzde 23 seviyesinde olduğunu kaydeden Yılmaz, “Yapılan araştırmalara göre yüksek girişimcilik faaliyetleri olan ülkeler, ortalama ekonomik büyümenin üzerinde gelişme gösteriyor. Bizim de orta gelir tuzağından kurtulmamızın ve genç nüfusumuzu iş sahibi yapmamızın yolu girişimcilikten geçiyor” dedi. Ankara’da yazılım sektöründe başarılı çalışmalar yapan genç girişimciler bulunduğunu hatırlatan Yılmaz, “Bu girişimcilerimizi, başarıları küçük de olsa, sanki Türkiye’nin en başarılı iş adamı Vehbi Koç kadar önemli olduğunu hissettirirsek, aynı alanda faaliyet gösteren, ya da göstermek isteyen gençlerimize örnek olacaktır” diye konuştu. Toplantıya ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Temel Aktay, Çubuk Ticaret Borsası Başkanı Veli Demir, Beypazarı Ticaret Odası Başkanı Ahmet Göçmen, Şereflikoçhisar Ticaret Odası Başkanı Levent Koçak da katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo