Tuna; “Seçimler için değil; nesiller için hizmet veriyoruz”

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 22 Haziran 2018 932 Okunma
Tuna; “Seçimler için değil; nesiller için hizmet veriyoruz”

Salı günü ilçemize gelerek bir dizi temaslarda bulunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç Dr. Mustafa Tuna Mahalle Muhtarları ve Sivil toplum Örgütü başkanlarıyla yemekte bir araya geldi. Muhtarların dolayısıyla ilçemizin sorunlarının gündeme geldiği toplantıda gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Tuna, Ak Partinin seçimler için değil; nesiller için hizmet verdiğini söyledi.

Salı günü ilk olarak Ak Parti teşkilatını ziyaret ederek burada İlçe Başkanı Erkan Seyhan ve Belediye Başkanı Ferda Polat’tan ilçemiz hakkında bilgi alan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna daha sonra beraberinde bulunan Fen İşleri Daire Başkanı Vedat Üçpınar, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri İhsan Özcan ile Cafer Tayyar Altuğ ve bürokratlarla Ankara Caddesinde esnaf ziyareti yaptı.

Esnaflarımızın ilçemizle ilgili sorunları dile getirdiği, yol ve kanalizasyon hakkındaki sıkıntılarını not alan ve vatandaşlarımızı can kulağıyla dinleyen Mustafa Tuna, sorunların çözüme kavuşacağını söyledi.

Öğle namazını İmam hatip okulları uygulama camiinde vatandaşlarımızla birlikte eda eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna daha sonra aile piknik alanına geçerek burada yüzme havuzu ve spor tesislerini hakkında Belediye başkanından bilgi aldı.

Ziyaretinde Mahalle Muhtarları ve Oda Başkanları ile bir araya gelen Mustafa Tuna, Kır Düğün salonunda yapılan yemek davetinde gündeme dair önemli konularda açıklamalarda bulundu.

Yemekli toplantı şeklinde verilen davette ilk olarak Belediye Başkanı Ferda Polat son zamanlarda dile getirdiği konuşmalardan birini yaparak; “Benim eksikliğim olmuş olabilir belediye olarak. İlçe başkanımın eksikliği olabilir. Milletvekillerimin eksiklikleri olabilir. Gün eksiklik zamanı değil. AK Parti iktidarının biliyorsunuz ki sadece seçim zamanında çalışmadığını, diğer zamanlarda da milletin dertleriyle dertlendiğini hep beraberce müşahede ettik. Seçim sathı halinde her taleplerinizi yerine getirmek istiyoruz. İnanın yetişilmiyor. Sathi kaplama çalışmasında 30. kilometreyi bitirmek üzereyiz ama hep önümüze bir takım yerler çıktığı için bitiremiyoruz. İlçemizde sathi kaplama bitiyor, önümüzdeki günlerde köylerimizde sathi kaplama başlayacak” dedi.

Belediye Başkanı Ferda Polat’ın konuşması sonrası davetlilere hitaben bir konuşma yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, önceliklerinin su ve asfalt olduğunu dile getirerek; “Göreve gelir gelmez tüm ilçelerle olduğu gibi Şereflikoçhisar Belediye Başkanı ile de istişare ettik. İlçemizin acil ihtiyaçları nedir? Orta vadedeki ihtiyaçları nedir? Uzun vadede yapılması gereken işler nedir? Bunların hepsini bir masaya döktük. Acil olan işlerde sen, ben yok. İlçe Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi diye bir ayrımımız bizim için söz konusu olamaz. El ele vererek ilçemizin ihtiyaçlarını gidermeye karar verdik. Bu çerçevede bu yıl içerisinde Ankara’mızın 3 bin 200 kilometrelik köylerimizin yol problemi var. Köye gidecek yol yok bu yol problemini çözelim. İkincisi su problemi var su olmazsa hayat olmaz. Yol olmazsa köye gidilmez. Önceliğimizi yol ve su olarak belirledik. Bu konuda da çalışmalarımız hızlı bir şekilde başladı ve devam ediyor. Kışın biz bu yolların alt yapı malzemeleri hazırlıklarını yaptık. Sezon açılır açılmaz, mevsim şartları müsait olur olmazda bütün ilçelerimizde yolla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. ASKİ’miz ihaleleri gerçekleştirdi. Mevcut ihalelere ilave olarak ne yapılması gerekiyorsa onları yapıyor. İhtiyaç olan yerlerin ihalelerini yapıyor. Su ve yol meselesini bu sene kaza bela olmazsa inşallah hepsini çözmüş olacağız. Bu yerlerimizin konak ihtiyacı var, sosyal donatı ihtiyacı var. Önceliği, imkanlarımızı yol ve suya harcayalım istedik. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi olarak Şereflikoçhisar’da yapmamız gereken bazı işler var bunların parasını biz verelim, ilçe Belediyesi olarak siz ihalesini yapın, kontrolünü siz yapın sizin denetiminizde olsun, artı ilçemizdeki esnafın ticaretin gelişmesine katkı olsun, ilçemizin işçiliğinden istifade edelim. Buradaki istihdama bir katkısı olur düşüncesiyle bir protokol çerçevesinde ilçe belediyemiz bunların ihalelerini gerçekleştiriyor. İmalat yapıldıktan sonra faturasını biz Büyükşehir Belediyesi olarak parasını biz ödeyeceğiz. Yaklaşık KDV ile beraber 10 Milyon 600 Bin TL’lik bir protokolümüz var. İmalatlar yapıldıkça parasını ödüyoruz”dedi.

AK PARTİ SEÇİMLER İÇİN DEĞİL; NESİLLER İÇİN HİZMET VERİR!

Bu seçimlerde vatandaşımız nasıl bir karar vereceğini çok iyi biliyor diyen Tuna; “ Bu seçimler bir siyasi tercih seçimi değil ülkenin bekası ile ilgili bir seçim. Memleketin geleceği ile ilgili bir seçim. Hesap büyük, bu dış güçler hesaplarını yapmışlar. Ne yaptılar ben size kısaca bir özet geçeyim. AK Parti iktidara geldi. 2007 yılında 367 hikayesi çıkardılar. Baktılar olmadı 2008 yılında 300 küsür milletvekiliyle partiye kapatma davası açtılar. Baktılar o da olmadı tuttular bir Gezi hikayesi çıkardılar. Onda da başarılı olamadılar. Ondan sonra 17- 25 darbe girişimini yaptılar. Baktılar onu da beceremediler. Dediler bu iş böyle olmayacak biz tankla topla girelim. 15 Temmuz’da tankla, topla, uçakla memlekete yaptıklarını yaşattıklarını biliyoruz. Ama bu millet kadın, kız, çoluk, çocuk bu memleketin bekası için canını ortaya koydu. Bunda da olmadı. Şimdi ekonomik kriz hikayesiyle uğraştılar. Bazıları cennetten bahçe vaat ediyorlar. Erken seçim kararı alındığı zaman Amerika’dan ve Avrupa’dan gelen sesleri hatırlıyor musunuz? Sana ne seni ne ilgilendiriyor? Seçim benim seçimim. 24 Haziran’da ki seçim bir siyasi tercihten öte bir seçimdir, 24 Haziran’da milletimiz bunlara gereken cevabı verecek ama bunlar yine rahat durmayacak” dedi.

Konuşması sonrası sırasıyla muhtarların sorunlarını dinleyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna sorunların çözümü için gerekeni yapacaklarını söyledi. Muhtarlarımızın özellikle kanalizasyon ve su sorunlarını dile getirdiği toplantıda hizmetlerin yavaş yapıldığı ve hizmetlerde keyfiyet olduğunu dile getirildi. Muhtarlarımızın bazı isek ve talepleri için söz veremeyeceğini söyleyen Tuna, bunun nedeni olarak ta bu zamana kadar kimseye söz vermediğini, yapılacak bir hizmet varsa planlaması yapıldıktan sonra ortaya konulduğunu söyledi.

Toplantıda Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanı Mehmet Çetin’de söz alarak yeni işyeri açan esnaflarımızın itfaiye konusunda yaşadığını sıkıntıyı dile getirerek bu sorunun çözümü için destek istedi. Kendilerine gösterilen ilgiden ve sorunlarını dinleyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’dan memnun olan Mahalle Muhtarları toplantı sonrası Mustafa Tuna’ya ve beraberindeki bürokratlara teşekkür ettiler.

Yemek daveti sonrası Belediye Başkanlığı ziyaret eden Mustafa Tuna daha sonra ilçemizden ayrıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo