Tuzla Mahallesinin sorunu meclise taşındı

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 12 Mayıs 2018 756 Okunma
Tuzla Mahallesinin sorunu meclise taşındı

Tuzla Mahallesi sakinlerinden Süleyman Arıkök’ün sokağında bulunan sıkıntı meclise taşındı. Yaklaşık 3 hafta önce gazetemizde yer vermiş olduğumuz haber sonrası Ankara Milletvekili Levent Gök, sorunu Meclise taşıdı. Başbakan Binali Yıldırım tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını isteyen Gök, şimdi Başbakandan gelecek cevabı bekliyor.

Nisan ayının üçüncü haftasında gazetemizin manşetinden Tuzla Mahallesinde yaşayan Süleyman Arıkök’ün açılmayan ve dar olan yollar hakkındaki şikayetini dile getirmiş, konuyla ilgili sıkıntıları “Süleyman Arıkök “Belediye Başkanı ve İmar Müdüründen şikayetçiyim” başlığı altında şu şekildevermiştik.

Tuzla Mahallesi sakinlerinden Süleyman Arıkök sokağına çare istiyor. Dar ve çıkmaz sokak nedeniyle tüm sokak sakinlerinin mağduriyet yaşadığını ifade eden Süleyman Arıkök, sorunun sadece sokak sakinlerini değil tüm mahalleyi ilgilendirdiğini belirtti.

Dar sokak nedeniyle araç girişi ve çıkışı yapılamayan Tuzla Mahallesi 43. ve 44. Sokakta yaşayan Süleyman Arıkök, derdini anlatmak için gittiği Belediye’de birim amirleri tarafından makamdan kovulduğunu iddia etti. Derdine Belediye Başkanlığından çare bulamayan Süleyman Arıkök Sokak sakinlerinden topladığı imzalarla Türkiye Büyük Millet Meclisine sorunu taşımaya hazırlanıyor.

Gazetemiz muhabirine yaşadığı sıkıntıları aktaran Tuzla Mahallesi sakinlerinden Süleyman Arıkök, kendisinin şahıslarla ilgili bir sorunu olmadığını ifade ederek; “benim burada tek sıkıntım kanunun uygulanmaması. Herkes imza verdi. Yol açılsın ve genişletilsin diye. Belediye Başkanı ve İmar Müdüründen şikayetçiyim. Bu yolun açılması ve genişletilmesi lazım. Evde hastamız var. Küçük çocuklarımız var. Buraya ambulans giremiyor, araç giremiyor. Bir misafirimiz geldiğinde aracını park ettiğinde ikinci araç giremiyor, çıkamıyor. Sıkıntımızı anlatmak için topladığımız imzalarla belediye Başkanına gittim. İmar Müdürlüğüne gittim beni kovdular. Burada kimlerin menfaati var bilemiyorum. Bildiğim bizim ve sokak sakinlerinin sorununa kimsenin sahip çıkmadığı. Komşularımızla birlikte yolun genişletilmesi ve açılması için imza topladık. Bu imzalarla Türkiye Büyük Millet Meclisine, BİMER’e, CİMER’e başvuru yapacağım. Bu sorun sadece sokak sakinlerinin değil bütün mahallenin sorunudur” dedi.

Belediye yetkililerin bu yönde her hangi bir çalışma yapıp yapmayacağı ilerleyen günlerde netlik kazanacak.

Haberin gazetemizde yayınlanmasının ardından konuyu gazetemizden duyan Ankara Milletvekili Levent Gök Türkiye Büyük Millet Meclisine soru önergesi hazırladı. Gök önergesinde şu ifadelere yer verdi.

“TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın Başbakan Binali Yıldırım tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını, Anayasanın 98 ve İçtüzüğün 96. maddeleri gereğince arz ederim.

Ankara İli, Şereflikoçhisar İlçesi, Tuzla Mahallesi’nin dar sokakları sebebiyle semte ambulans girememekte, hasta, yaşlı ve çocukların evlerine ulaşımında zorluklar yaşanmaktadır. Mahalle sakinlerinin taleplerine rağmen genişletilmeyen yollarda araçlar sıkışıklığa yol açmakta, otopark sorunu yaşanmaktadır.

Bu bilgiler ışığında: Mahalle sakinlerinin taleplerine rağmen yollar neden genişletilmemiştir?

Tuzla Mahallesi sokaklarında ne zaman çalışma başlatılacaktır?

Şereflikoçhisar genelinde yurttaşlarımızın taleplerine rağmen yapımına başlanmayan yolları açıklar mısınız? Levent Gök Ankara Milletvekili” dedi.

            Ankara Milletvekili Gök tarafından meclise verilen soru önergesine nasıl bir cevap geleceği ise ilerleyen günlerde netlik kazanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo