Uğur Namık Küçük’e büyük görev

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 17 Ağustos 2018 2744 Okunma
Uğur Namık Küçük’e büyük görev

Ekonomik olarak sıkıntılı dönemden geçtiğimiz şu günlerde parada söz sahibi olacak kişilerin yanına birde hemşerimiz eklendi. Ekonomide çözüm için yapılan çalışmalarda hemşerimiz Uğur Namık Küçük Merkez Bankası Başkan Yardımcılığına atandı.

Merhum Süleyman Küçük’ün büyük oğlu, Meclis Üyesi Ufuk İhsan Küçük’ün ağabeyi olan Uğur Namık Küçük Salı günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile Merkez Bankası Başkan Yardımcılığına atandı. 1981 yılında Şereflikoçhisar’da doğan ve ilk ve orta öğrenimini ilçemizde gören Uğur Namık Küçük, Lise eğitimini Ankara’da üniversite eğitimini ise tam burslu olarak Koç Üniversitesinde yaptı. 1 yıl Sabancı üniversitesinde Master yapan Uğur Namık Küçük daha sonra İtalya’da ekonomi alanında yüksek lisans yaptı.  Doktora eğitimi sonrası yurda dönen ve çeşitli Bankalar ve ekonomi şirketlerinde baş ekonomist ve üst düzey yöneticilik yapan hemşerimiz Uğur Namık Küçük geçen yıl Merkez Bankası Başkanlığında Merkez Bankası Başkanı Başdanışmanı olarak görev yapmaya başlamıştı. Salı günü Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ve atamasıyla Merkez Bankası Başkan Yardımcılığına atanan hemşerimiz Uğur Namık Küçük’e görevinde başarılar diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo