Üniversiteye verilen sözler tutulmuyor

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 10 Ağustos 2018 477 Okunma
Üniversiteye verilen sözler tutulmuyor

Yıldırım Beyazıt Üniversitesine bağlanmasıyla ilçemizde daha aktif olacağına inanılan Fakülte ve Meslek Yüksekokulunda sorunlar bitmek bilmiyor. Geçmiş dönem siyasi ve idarecilerimizin ilçemize kazandırdıkları her iki okulda mevcut sorunlar çözümsüzlükle karşılaşıyor.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesine bağlanmasıyla birlikte ortaya çıkan sorunlar için şuana kadara hiçbir yetkiliden olumlu cevap alamadığını belirten Üniversite yetkilileri okulların bu sorunlarla başa çıkamayacağını söylediler. Geçmiş dönemde yapılan ve şimdi ortaya çıkan en büyük sorunlardan olan Elektrik ve Su aboneliği konusunda sıkıntı yaşayan Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi yetkilileri sorunlarına yetkililerden çözüm üretmelerini bekliyorlar.

Aksaray Üniversitesinden Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesine bağlanan iki okulumuzda mevcut aboneliklerin hala şantiye aboneliği olarak devam ettiği öğrenen Yıldırım Beyazıt Üniversitesi yetkilileri bu sorunun çözümü için çaldıkları her kapının yüzlerine kapandığını ifade ettiler. Bağlanma aşamasında ilçemiz yerel yöneticileri tarafından her türlü destek verileceği açıklanan ve müjdeler verilerek açıklanan bağlanma sonrası her iki okulumuzdaki sorunlar için yetkililer sessizliğini koruyor.  Devir Teslim Komisyonundaki görevlilerin büyük uğraş verdikleri okulların sorunları için ilçemiz yöneticileri bırakın yardımcı olmayı çözüm konusunda yetkililere yol dahi göstermedikleri ileri sürülüyor.  Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Doğan’ın ziyaretinde Fakülte ve Yüksekokul için gereken yardımı yapacaklarını hatta Yüksekokulların gelişmesi için ellerinden geleceklerini ifade eden ilçemiz yerel yöneticileri verdikleri sözleri unutmuş olacaklar ki Yüksekokulların ilk sorununda sessizliğe büründüler.  Her iki okulda yaşanan inşaat ruhsatı, yapı kullanma izni ve tapular için ilçemizde ilgili kurumlarda çalmadık kapı bırakmayan üniversite yetkililerin çaldıkları her kapı yüzlerine kapanıyor. Eksik belgeleri tamamlamak için mücadele eden yetkililere Belediye Başkanlığında ilgili birim tarafından İmar barışından yararlanması istenilince tabiri caizse ortalık karıştı. Mevcut binaların yapımında söz sahibi olan Şereflikoçhisar Belediyesi İmar Barışı istenilen alanların ruhsatını ve yapı kullanma izin belgesini vermekle yükümlü olduğunu unutmuş olacak ki Üniversite yetkililerini farklı kurumlara yönlendirmeye başladı. Yüksekokulların Aksaray Üniversitesinden ayrılıp Ankara Yıldırım Beyazıt üniversitesine bağlanması için can atan Belediye Başkanı Ferda Polat’ın bu durum karşısında nasıl bir tutum izleyeceği merakla beklenirken ilçemiz idareci ve siyasilerinin Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesine verdikleri sözleri ne zaman ve nasıl yerine getirecekleri merakla bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo