Vali Yardımcısı OSB, Tarım İşçileri ve Eğitim yatırımları için geldi

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 08 Şubat 2019 222 Okunma
Vali Yardımcısı OSB, Tarım İşçileri ve Eğitim yatırımları için geldi

Ankara Vali Yardımcısı ve Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanı Fatih Kaya, İlçemize gelerek birtakım incelemelerde bulundu. Organize Sanayi Bölgesini, Mevsimlik işçilerin kalmış oldukları Çadır Kent alanı gezerek bilgi aldı. Kaya son olarak Eğitim yatırımı yapılacak alanları gezdi.

Geçtiğimiz hafta içerisinde YİKOB Yatırım İzleme Müdürü Mehmet Turgutlu ve YİKOB İdari ve Mali İşler Müdürü Yusuf Ereğiz ile birlikte ilçemize gelen Vali Yardımcısı Fatih Kaya’yı, Kaymakam Sedat Yıldırım ve OSB Yönetim Kurulu heyeti karşıladı. İlk olarak İlçemizde çalışan mevsimlik işçilerin yerleştikleri çadır kent alanını sonra, Organize Sanayi Bölgesi ve yol Kontrol ve Arama Noktası yapım çalışmaları ile eğitim alanında yapılan yatırımları yerinde inceledi.

Daha sonra Kaymakamlık makamına geçen heyet burada ziyaretler hakkında bilgiler verdiler. YİKOB’un OSB ile ilgili hem maddi hem de proje anlamında destek vereceğini belirten Kaymakam Sedat Yıldırım; “İşçilerle ilgili çadırları biraz daha düzenli hale getireceğiz. YİKOB’tan o konuda ödenek alıyoruz. Ayrıca OSB’yi gezdiler, gördüler. Orayla ilgilide hem maddi olarak hem de proje anlamında destek verecek” dedi. Biz Organize Sanayi Bölgesi devam ettiği sürece, yatırımcılar ve ilçe dışarısından heyet geldiğinde ara ara, sık sık OSB’nin yapılacağı alana gidiyoruz, yatırımcı ve heyet geldiğin zamanda gidiyoruz. Kendilerine de İlçemize yaptıkları ziyaretten dolayı da teşekkür ediyorum” dedi.

Ankara Vali Yardımcısı ve YİKOB Başkanı Sayın Fatih Kaya ise, “Bizler, İlçede ilk olarak Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret ettik. YİKOB olarak biz buradaki OSB’yi Kaymakamlıkla beraber diğer kurumlarla birlikte ortağız. Dolayısıyla OSB’de Kaymakam tarafından ASKİ ve Büyükşehir çalışmaları gibi birçok çalışmalar başlamış durumda. Kaymakamımız bizlere yapılan çalışmaları gösterdi. Bizler de üzerimize düşen neyse Ankara Valiliği YİKOB olarak bizler yerine getirmeye çalışacağız” dedi.

İkinci olarak; mevsimlik işçilerin kaldıkları Çadır Kentte yaşam kalitelerinin yükseltilmesi ve  iyileştirilmesi anlamında  yapılacak olan yatırımlar konusunda Kaymakam Bey bizlere yerleri gösterdi, nasıl olması gerektiği konusunda da bilgi alışverişinde bulunduk. İnşallah onla ilgilide buraya yakın zamanda bir yatırım olacak. Ve son olarak ta, Eğitim Yatırım anlamında da; yatırımlarımız var burada. Onların takibini ve yerlerine baktık. Bunun için geldik” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo