Ve yolun sonu…

Anasayfa Gıdıklıyorum, Manşet 07 Mart 2019 647 Okunma
Ve yolun sonu…

Her şeyin bir sonu var. İçtiğimiz bir bardak suyun, yediğimiz ekmeğin, çıkmış olduğumuz yolun, mevkii ve makamımızın, hayatımızın, nefes alış verişimizin, Paramızın vs vs. Hiçbir şey baki değil. Hani demiş ya atalarımız “ Mal da yalan mülkte yalan gel de biraz sen oyalan” Aynı o misal her ne kadar elimizdeki imkanların bitmeyeceğini düşünsek te, aslında her şeyin bir sonu var. İşin en kötüsü de her anımızı, mevkii ve makamımızı sanki hiç bitmeyecek gibi düşünmemiz.

Haberimizde okudunuz. Son meclis toplantısı yapıldı. 5 sene önce göreve gelen zatı muhteremler, Salı günü kendilerince veda ederek, birbirlerine pohpohlu sözler söyleyerek, helallik alarak görevlerini tamamladılar. Kimisi vaatlerimizin %99’uzunu gerçekleştirdik diye böbürlenirken, kimisi kendince akıl verdi, tavsiyelerde bulundu. Kimisi üstü kapalı 5 yıl boyunca 5 kelime etmeyen kişileri eleştirdi. Aslında haksızda değildi. Koskoca 5 yılda birçoğu elini kaldırıp, “benim adım falanca” demedi, diyemedi. Ya akıl verenler, O’nlara ne demeli? Gelecek kişilere tavsiyemdir diye başlayan cümlelerde kendince yeni seçilecek Meclis Üyelerine yapmaları ya da yapmamaları gerekenleri anlattı. Peki ya tüm bu cof coflu sözleri kullanırken, kendisinin 5 sene yada 10 içerisinde dediklerini yapmadığı hiç mi aklına gelmedi? “Yahu sen niye gelecek kişilere akıl veriyor, kendince yol gösteriyorsun, eee elinde imkan vardı, 5 sene meclis üyeliği yaptın, madem bu kadar biliyordun da sen neden yapmadın, yada düşündüklerini hayata geçirmedin?” Diye sorulacağını hiç mi düşünmedi?

Aslında benim beklediğim, aklımdan geçen, yapılacak diye ümit ettiğim konu,  zatı muhteremlerin çıkıp, 5 yıl boyunca ilçem için, ilçe halkım için yaptıklarını anlatmaları, 5 yılda kaç önerge verdiklerini açıklamaları, yada meclis üyeliği boyunca yapmış oldukları çalışmaları aktarmaları idi. O’nlar da haklı. Neyi nasıl açıklayacaklardı ki?. Vekillik döneminde aldıkları maaşı, Belediyenin araçlarını koltukta iken nasıl kullandıklarını, az bir yetki verilmesi sonrası, “sen beni tanıyor musun? Ben Belediye de falanca kişiyim” diye ağırlık yaptıklarını, evinde çocuğuna, eşine söz geçiremezken, gariban işçiye tokatladıklarını mı anlatacaklardı? Doğru bende çok şey bekliyorum. Her ne ise, iyi yada kötü 5 seneyi doldurdunuz. İşiniz bitti. Kendi aranızda helallik alıp, cofcoflu sözlerde birbirinize methiyeler yağdırdınız,  Ya Şereflikoçhisar Halkı, Ya O’nların çocukları. En ufak bir önergede “olmaz!” diye 3 saniyede reddettiğiniz önergeler. Bunların hesabını kime nasıl vereceksiniz? O’nu da artık yaradan bilir. İlçem için çalışan, ya da çalışmak için çaba sarf eden, kişileri tenzih ederek, 5 sene boyunca elini kaldırıp, adını dahi söyleyemeyen zatı muhteremlere, bir vatandaş olarak en ufak hakkım geçmişse helal etmediğini belirtiyor, sayın meclis üyesi arkadaşlarımıza adının başında her hangi bir etiket olmayacak, ağırlık yapamayacak, en ufak konserde dahi ön sırada oturmak için çaba sarf edemeyecekleri hayatlarında başarılar diliyorum.

Yazı mı vatandaşlarımızdan gelen şikayetler ve isteklerle son vermek istiyorum. Birincisi ve en önemlisi vatandaş soruyor. Bu Sanayi yolu üzerinde yapılan uygulama alanı için yapılacak yeni yer ne oldu? Hani aylar öncesinden ilçemizin en yetkilileri alan belirlemiş, bizlerde çarşaf çarşaf manşet atıp, “Uygulama alanının yeri değişiyor!” demiştik. Günde 3-4 kez sanayiyi giden esnaf, vatandaş her gün 3-4 kez çevirmeye girmekten bıkmış durumda. Size zahmet bu konuyu değerlendirmenizi istiyorlar.

Ve TOKİ yolunda hani teröristler gibi taşlarla trafiğe kapattığınız yoldaki çalışmayı 20 gün geçmesine rağmen 5 metrelik bir duvarı ne zaman bitireceğinizi soruyorlar. Hatta bazı mahalle sakinlerinin bir önerisi var. Şayet yetkililer yap(a)mayacaksa, parası ne ise üç-beş usta tutalım da 2-3 günde bitirsin diyorlar.

Ve bu başıboş İT’ler için de çözüm yolu bekliyorlar. Sağda, solda, cadde ve sokakta gezen Başı boş İT’ler, gelen gidene havlıyormuş, ya bu İT’leri bağlasınlar yada ber taraf etsinler” diyorlar.

Elbet bir gün yolun sonunun olduğunu düşünüp, Ona göre davranmamız dilek ve temennisi, selam ve dua ile…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo