YANGINI, ÇEŞME HORTUMU İLE SÖNDÜRDÜLER

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 12 Temmuz 2018 779 Okunma
YANGINI, ÇEŞME HORTUMU İLE SÖNDÜRDÜLER

İlçemiz Hacıenbiya mahallesinde İtfaiyeye 100 metrelik binanın çatısında yangın çıktı. İtfaiye ekiplerinin müdahalede geç kaldığı yangını ev sahipleri çeşme horumu ile söndürdü. Belli bir süre sonra olay yerine gelen İtfaiye ekiplerinin su basma olayı gecikince  ev sahipleri ile itfaiye erleri arasında zaman zaman tartışmalar yaşandı. İtfaiye merdiveninin yetişmediği çatı katına, vatandaşlar itfaiye hortumunu çıkararak yangına müdahale edildi.

İlçemiz İtfaiyesinin ekipman yönünden eksik olduğu hafta içi çıkan yangınla bir kez daha gözler önüne serildi. Geçtiğimiz hafta Perşembe günü Tüzünlere ait olduğu öğrenilen 5 katlı apartmanın çatı katında bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Çatı katında bulunan tahtaların alev aldığını gören ev sahipleri durumu hemen yakınlarına bildirdiler. Yangın çıktığını duyan aile fertleri durumu hemen İtfaiyeye haber verdiler.

            BURADA KİMSE YOK!

Apartmanın çatı katında yangın çıktığını öğrendiğini söyleyen Bünyamin Tüzün isimli hane halkı,  durumu hemen itfaiyeye haber verdiği ifade ederek; “ İtfaiye yolumun üzerinde olduğu için oraya gittiğini, arka cephedeki binada yangın çıktığını acilen gelin dediğini, orada oturan ve bir yandan da telefonla konuştuğunu iddia ettiği kişinin “ burada kimse yok” dediğini iddia etti.

ÇEŞME HORTUMU İLE YANGIN SÖNDÜRDÜLER

İtfaiyenin gelmediği yangın olayında çaresiz kalan hane halkı hemen alt katta bulunan evlerinden çektikleri çeşme hortumu ve kovalarla yangına müdahale ettiler. Yoğun duman altında hortum ve kovalarla yangına müdahale eden hane halkı alevleri söndürmeyi başardılar.

İTFAİYE HORTUMUNU VATANDAŞLAR TAŞIDI

Yangından belli bir süre sonra olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etmek istediler. Ancak apartmanın yüksek olması ve yangın merdiveninin yetmemesi sonrası itfaiye erlerinin yardımına vatandaşlar yetişti. İtfaiye hortumunu alan vatandaşlar, evin çatısına çıkarak hortumu orada bulunan itfaiye erlerine teslim ettiler.

Yangını çeşme hortumu ve kovalarla söndüren hane halkı itfaiye erlerinin geç kalması sonrası itfaiyecilere tepki gösterdi. Yangının söndüğünü sadece soğutmasının kaldığını söyleyen hane halkı “nerede kaldınız. Bu saatte mi gelinir” dediler.

ŞİKAYETÇİ OLDULAR

Evlerinin çatısında yangın çıkan ve itfaiye erlerinin olay yerine geç geldiğini iddia eden hane halkı itfaiyeden şikayetçi oldular. Evlerinin itfaiyeye 100 metrelik bir alanda olduğuna vurgu yapan hane halkı, “ bugün burada yangın çıktı. Allah’tan yangını erken fark ettik. Kendi imkanımız ile müdahale ederek kontrol altına aldık. Ya yangın büyük olsaydı. İçeride çoluk çocuk olsaydı. İtfaiye yine müdahale edemeseydi, sonuç daha vahim olurdu. Bu yönüyle itfaiye ve itfaiye ekiplerinden şikayetçi olduk” dedi.

İLÇE BAŞKANI GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİNDE BULUNDU

Yangının çıktığını duyan Ak Parti İlçe Başkanı erkan Seyhan yangının çıktığı yere geldi. İtfaiye erleri ve itfaiyenin halini bire bir tanık olan Seyhan, çıkan yangın sonrası hane halkına geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Yangınla ilgili soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo