Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesi

Gazete – Matbaa – Baskı İşleri

Mustafa Koçak Yeni Bir Çığır Açtı

31 Mart yerel seçimlerinde gerek küskünler gerekse şahsi destekleri sonrası 11 bin küsür oy alarak Belediye Başkanı seçilen Mustafa Koçak başkanlık döneminde ilçemizde ilkleri gerçekleştiriyor. Hizmet, Proje ve çalışmaları ile halkın önüne çıkan Belediye Başkanlarına inat, Koçak, halkla iç içe olmayı tercih ediyor. Bugün trafik kazasından, yangına, su patlağından, sinekle mücadele, ASKİ’nin işinden, Fen İşlerinin işine kadar hemen her alanda sahada olan Koçak, bazen elinde kürek, bazen süpürge, bazen koca koca su borularını kontrol ediyor, bazen ise çorba dağıtıyor.
İlçe halkı bu gibi olaylara alışık olmadığı için her ne kadar hoşuna gitse, ya da Koçak, bu işi sırf halkla iç içe olmak için yapıyormuş gibi görünse de zaman zaman ters tepkilere neden olmuyor değil. Malum her işte olduğu gibi, gazeteci! Diye başlayan cümleler aynen şöyle devam ediyor. “Bizim başkan ne yapmaya çalışıyor?” “ne yapıyormuş?” dediğimde “ Görmüyor musun!? Adam her alanda sahada, bir gün kürekle, bir süpürge ile…” “Ee, iyi değil mi işte? Yıllarca, halk Belediye Başkanlarını halktan kopuk diye eleştirmedi mi? Ne güzel koskoca Başkan eline kürek almış, anahtar almış, ya da direksiyon başına geçip sinek ilaçlaması yapmış, bunun neresi kötü” dediğimde. “Yahu, Başkanın bir vasfı olur, bir ağırlığı olur. Tamam yapsın ama yılda bir hadi iki kere olur. Benim bildiğim Başkan proje üretir, ekip kurar, talimat verir, dediklerinin yapılıp yapılmadığını takip eder, sıkıntı, eksik varsa gerekli ikaz ve uyarılarda bulunur” diyorlar. Gece kaza olmuş, bir bakıyorsun orada, Doktor mu, hemşire mi? Yangın olmuş orada, İtfaiye erimi?, ASKİ su hattı döşüyor, bir bakmışsın, koca koca boruları kontrol ediyor, Makine Mühendisi mi?” diyorlar. Yahu arkadaş size de yaranılmıyor. Daha öncekiler yapmadı, halktan kopuk yaşadı, eleştirdiniz, koca koca yatırım yaptılar görmezden geldiniz, ee şimdi adam çıkmış, halkla iç içe, yağmur dememiş, çamur dememiş, hatta sel baskınında özel kaleminden Meclis üyesine kadar hepsi çizme giymiş, Başkan giymeden müdahale etmiş, bu adam daha ne yapacak?” dediğimde. Tek cevap, ama bir yerde yanlış var! “Emin ol, yanlışı doğruyu bilmem. Yanlış mı, doğru mu buna halk karar verecek. Hani Bir söz vardır, yiğidi öldür hakkını yeme!” diye. “Bu adam, bu tip afetlerde, bu tip tatsız olaylarda evinde çoluk çocuğunun yanında oturmak yerine halkla iç içe olmayı tercih etmiş ne var bunda?” dediğimde, sessiz kalmayı tercih ediyorlar.
Sahi hepinizin dikkatini çekmiştir bu konu. Daha önceki belediye Başkanları ve Mustafa Koçak arasındaki en büyük farklardan biri bence bu. Acaba Mustafa Koçak, Belediye Başkanı olmasına rağmen, yukarıda yazılanları yaptığı için doğru yolda mı yoksa yanlış mı yapıyor? Bazılarının düşündüğü gibi Başkan olup, proje üretip, ekip çalışması mı yapmalı yoksa, Belediye işçisi gibi yangına, çöpe, sinek ilaçlamaya devam mı etmeli?
Şahsım adına pek söyleyecek sözüm yok. Hani derler ya her yiğidin bir yoğurt yeme tekniği vardır diye. Şu bir gerçek Mustafa Koçak ilçe siyasetine yeni bir çığır açtı. Bakalım izlemiş olduğu yolu olumlu ya da olumsuz olması ilerleyen günlerde kendisini göstermeye başlar. Halkın iki seçeneği var, ya Belediye Başkanı hiçbir proje yapmasın, bizim içimizde olup, bizimle el ele olsun, biz razıyız destek vereceğiz diyecekler, ya da belli bir süre sonra, projesiz, yatırımsız, icraatsız, mutat işlerle pek bir şey olmuyor deyip tepki gösterecekler. Bunu da zaman gösterecek. Bakalım, Mustafa Koçak’ın ilçemize getirmiş olduğu yeni siyaset şekli nasıl sonuçlanacak hep birlikte göreceğiz.
Her şeyin gönlünüzce olması dilek temennisi selam ve dua ile..

Sakarya araç kiralama Sakarya evden eve nakliyat