Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesi

Gazete – Matbaa – Baskı İşleri

Yok daha neler?

İlçemizde siyaset
31 Mart yerel seçimleri sonrası İlçemizde siyaset bitme noktasına geldi. İşin aslı seçim öncesinde de doğru dürüst yapılmıyordu ama, en azından hangi partinin ilçe Başkanı kim az çok belliydi. Seçim oldu, birçok kişi seçilebilmek adına aday olup, İlçe Başkanlığını güvendiği ve istediği kişiye teslim ederken, kimileri ise ben gittikten sonra kim olursa olsun yorumunu yaparak, geri dönüşü olmayan bir yola adım attı. Velhasılıkelam seçim oldu, yıllarca ilçemizde siyaset yapan hemen hemen her ortamda kendisinden başka siyasetçi yok edası ile üst perdeden konuşanlar seçimin sonucu ile tek tek ortadan kayboldular. Şuanda Ak Parti, CHP ve MHP hariç hangi Partide kim ilçe Başkanı bilende yok, duyanda. Yani 31 Mart yerel seçimleri birçok partinin sadece isminin kalmasına neden oldu. Sahi, daha düne kadar seçimde oy patlaması yapacağız hatta seçimden galip geleceğiz diyen partiler şimdilerde neler yapar, kimler İlçe Başkanı bileniniz var mı? İşin aslı bir gazeteci olarak ben örneğin Memleket Partisinin, Gelecek Partisinin, Deva Partisinin İlçe Başkanları kimler bilgim yok. Hatta ilçemizde böyle bir partinin İlçe Başkanı var mı yok mu onu da bilmiyoruz. Tek bildiğimiz 31 Mart yerel seçimleri aşamasında çoğu İlçe Başkanının değiştiği oldu. Yani 31 Mart yerel seçimleri sonrası ilçemizde birçok parti ve parti başkanı bu seçim sonucunu fırsat bilerek bir yerde partiden kurtulmuş oldu.
Tek hareketlilik Ak Parti ve MHP tarafında yaşanıyor. Ak Parti’de seçimin de kaybedilmesi ile geçmiş dönemde Ak Parti’de görev almış bir gurup mevcut yönetimin değişmesi için el altından çalışmalar yaptığını duyuyorum. Hatta bazı kişiler önümüzdeki aylarda yapılacak olan kongre için çalışmalar yapıyorlar. Hatta mevcut İlçe Başkanının dahi değişmesini istiyorlarmış.
MHP tarafında ise benzer bir oluşum yaşanıyor. Gerek seçim öncesi gerekse seçim sonrası geçmiş dönemde teşkilatta görev alan kişi ya da kişiler mevcut İlçe Başkanından rahatsızlık duyuyorlar. Tüm söylemlere kulağını tıkayan MHP İlçe Teşkilatı zaman zaman bir araya gelerek birliktelik mesajı veriyorlar.
Diğer partilerde ise tamamen sessizlik hakim. İlçe Başkanlığını bırakıp, Belediye Başkanı olmak için aday olanlarda artık siyasetten ellerini çekmiş durumdalar.
CHP’de ise belediyenin kazanılması sonrası hareketlilik söz konusu. Gerek seçim öncesi gerekse seçimin kazanılması sonrası popüler parti haline gelen CHP’de, şimdilerde üye kayıtlarında artış yaşandığını duyuyorum. Haliyle Belediyede işe girmek isteyenler, “artık Belediye CHP’de olurda işimiz düşer” düşüncesi ile kendisini zoraki üye yapmakta buluyor.
Ve gelelim ilçe gündemine. İşin aslı artık çoğu konuyu yazmakta istemiyorum. Eskiden her mesleğin ya da görevin bir olgunluğu vardı. Örneğin ilçe Başkanı ilçe Başkanlığının ağırlığını bilir, ona göre konuşur yapılan yorum ve eleştirilere ona göre bakar, olumlu yanını alır, varsa olumsuzluk yapmamaya çalışırdı. Esnaf esnaflığını bilir hileli mal satmışsa özür dilerek telafi ederdi. Pastaneci günü geçmiş bayatlamış pastayı satmak yerine, taze ürünlerimiz şuan bitti, yarın çıkacak diye müşteriye değer verirdi. Gazeteci olumlu gördüğü konuları yazdığı gibi olumsuzlukları da yazar, muhatabı “evet şurada yanlış yapmışız, şu konuda eksiğimiz var!” der, hatta yanlış bilgi paylaşımı varsa tekzip yada açıklama gönderir, elinden geldiğince aynı yanlışı yapmamaya çalışırdı. Ama günümüzde şakşakçıların ayyuka çıktığı, yalaka ve dalkavukların pohpohladığı, koltuğa oturunca sanki miras kaldı gözü ile bakan çocukların söz sahibi olması sonrası neyi, neden, kime yazacaksın ki? Yüzüne tükürsem yarabbi şükür diyen, gerçekleri görmeyecek kadar kör olmuş, sırf çıkar uğruna asena gibi kıvıran kişi ya da kişilere neyi anlatacağım?. Menfaat ve çıkarları için, namusunu, ahlakını, tüm değerleri satıp, algıdan başka bir şey yapmayan kişi ya da kişilere neyi anlatacağım? Ağzını sorsan, burnunun deliğini gösterecek, ama takım elbise giydiği zaman kendini adam sanallara neyi nasıl anlatacağım?
Ama her ne olursa olsun, 21 yıldır olduğu günü bugünde yarında olumlu ve olumsuz çalışmaları yazmaya devam edeceğim. Muhatapları anlasın ya da anlamasın. Küssün ya da küsmesin. Geçmişte olduğu gibi gelecekte de çok umurumda olmayacaktır. Başımı yastığa koyduğum anda rahatsam varsın kim ne düşünürse, ne yaparsa yapsın.
Bakalım ilerleyen günlerde ilçe siyasetinde ne gibi gelişmeler yaşanacak. Kimler kimlerin arkasından kuyu kazıp, düşmanımın düşmanı dostum diyecek. Bunu da zaman gösterecek.
Her şeyin gönlünüzce olması dilek temennisi selam ve dua ile…

Sakarya araç kiralama Sakarya evden eve nakliyat