Yeni Sisteme başarılı çözüm

Yeni Sisteme başarılı çözüm

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü değişen sınav sistemiyle ilgili olarak Ortaokul 8. Sınıf öğrencilerini yeni sınav sistemine hazırlıyor. İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan’ın kendi inisiyatif ve çalışmalarıyla başlatılan girişimlerde ilçemizdeki tüm 8. Sınıf öğrencileri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan soru havuzuyla liseye giriş sınavlarına hazırlanıyor.

Yapılan çalışmalarda ilk olarak Cuma günü ilçemizdeki 8. Sınıfta eğitim gören 364 öğrenci İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün hazırladığı deneme sınavına girerek Haziran ayında yapılacak olan sınav için deneyim sahibi oldu.

Yapılan deneme sınavı ve organizasyon hakkında Salı günü basın mensuplarıyla bir araya gelen İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan, TEOG sınavları nedeniyle belirsizlik yaşayan ve yeni sınav sistemi hakkında velilerden ve öğrencilerden gelen talepleri değerlendirdiklerini belirterek; “Bakanlığımız yeni sistemle her öğrencinin mahallesindeki en yakın okula gideceği yönünde bir çalışma başlattı, Fakat Bakanlığımız bazı nitelikli okullar belirledi, Fen Liselerinin tamamı, proje okulları, proje Anadolu İmam Hatip Liseleri ve bazı nitelikli okullara sınav sistemiyle tekrar öğrenci alınacak. Şereflikoçhisar’da sınavla öğrenci alan lisemiz Yavuz Sultan Selim Fen Lisesi. Diğer liselerimiz sınavsız olarak öğrencilerimizi alıyor. Haziran’da yapılacak olan 8. Sınıf öğrencilerinin isteğe bağlı sınavda toplamda 90 soru yöneltilecek. Türkçe, Matematik ve Fen Bilgisi’nden 20’şer soru, Sosyal Bilgiler, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile İngilizce’den 10’ar soru öğrencilere yöneltilecek. Tek oturumda yapılacak olan sınavda öğrencilere 135 dakika verilecek. Bakanlığımız geçen yıl almış olduğu kararda deneme sınavları ve yardımcı ders kitaplarını yasakladı. Bununla ilgili olarak deneme sınavlarını Milli Eğitim Müdürlüğü olarak biz yapalım kararı aldık. Hiçbir yayınevi yada kırtasiyeden soru kitapçığı, test gibi yardımcı kaynakları almadan deneme sınavlarını gerçekleştirmek için bir komisyon kurduk. Her branştan öğretmenlerimizden 15’er soru istedik ve bir soru havuzu oluşturduk. İlçedeki 11 okulda branş bazında hazırlanan 1000 sorudan 90’ını deneme sınavlarında öğrencilerimize sorduk. Kitapçık, basım ve optik okuyucularını kendimiz temin ederek velilerden hiçbir ücret talep etmedik” dedi.

Bu süreçte Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının da büyük bir başarı ile devam ettiğinin altını çizen İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan, Haziran ayında yapılacak olan sınavlara kadar ilçede her ay 2 olmak üzere toplamda 6 deneme sınavının yapılacağını, öğrencilerimizin hazırlık sürecini bu şekilde tamamlayacaklarını dile getirdi.

Basın toplantısında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yapılan spor müsabakalarına da değinen İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan, ilçemizdeki Ortaokullar ve Liseler arasında Badminton ve Masa tenisi Turnuvalarını başlattıklarını, yapılan turnuvalarda başarılı olan öğrencilerimiz için önümüzdeki günlerde bir ödül töreni düzenleyeceklerini ifade etti.

“Yeni Sisteme başarılı çözüm” için bir cevap

  1. dayanak dedi ki:

    Müdüre sor bi bakalım gazeteci bu yaptığı sınavların resmi bi dayanağı var mıymış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo