Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesi

Gazete – Matbaa – Baskı İşleri

55 MİLYONLUK EK BÜTÇE OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

Ağustos Ayı Olağan Meclis toplantısı, Belediye Başkanı Memiş Çelik Başkanlığında yapıldı. 5 gündem dışı önerge ve 7 gündem maddesi olmak üzere toplam 12 gündem maddesinin oy birliğiyle kabul edildiği toplantıda, 55 milyonluk ek bütçe ve sanatçı Mustafa Yıldızdoğan’a “hemşehri beratı” verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.
2022 Ağustos Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Memiş Çelik Başkanlığında, izinli olduğundan katılmayan CHP Meclis Üyesi Eyyüp Doğan’ın dışında Meclis üyelerinin tamamının katılımıyla yapıldı.
Toplantıda, 5 gündem dışı önerge ve 7 gündem maddesi olmak üzere toplam 12 gündem maddesi görüşüldü.
GÜNDEM DIŞI ÖNERGELER;
Toplantıda ilk olarak gündem dışı önergeler görüşüldü. Buna göre, görüşülen 5 gündem dışı önergeler şöyle;
*”Geleneksel olarak düzenlenen 14.Uluslararsı Tuz ve Kavun Festivaline katılarak festival etkinliklerine katkıları nedeni ile Ulusal sanatçımız Mustafa Yıldızdoğan’a, 5393 sayılı Belediye kanununun 18.maddesinin ® bendince hemşehri Beratı verilmesi” şeklindeki önerge, oy birliğiyle birinci gündem maddesi olarak görüşülmesine karar verildi.
*”Yaşam alanları içinde şehirler, iletişim ağıyla küçülen dünyada etkileşimi artan ve değişen, beklentileri artan yaşayanlarını tatmin etmek için pazarlama amaçlı faaliyet planlaması yapma zorunluluğu içinde kendini bulmuştur. Yatırımcı ve ziyaretçi çekmek ve şehrimizin gelirlerini artırmak için pazarlama iletişimine yatırım yapılmalıdır. Kısa, orta ve uzun vadeli pazarlama faaliyetleri planlaması ve bu plan çerçevesinde pazarlama iletişimi stratejilerinin geliştirilmesi” şeklindeki önerge, oy birliğiyle gündeme alınıp ilgili komisyona havale edildi.
*”Belediyemiz gelirlerini artırmak üzere İlçemizin muhtelif mahallelerinde vatandaşlardan gelen talep doğrultusunda Belediye’ye ait satılabilecek durumda olan arsaların listesinin çıkarılması” şeklindeki önerge, oy birliğiyle gündeme alınıp, ilgili komisyona havale edildi.
*”Tuz Gölü’nün Şereflikoçhisar’a getirebileceği en büyük katkı alanlarından biri de turizmdir. Sağlık, kırsal, konaklama, doğa ve spor turizmi gibi alanlarda yapılacak etütler ile Tuz Gölü’nü yapılaştırmadan doğal ortamını koruyarak turizm etkinliklerinde kullanmak ilçemizin markalaşmasında tüm özel kesim kurumları, kamu kurumları, sivil toplum örgütleri, üniversite ve yöre halkı ile beraber Şereflikoçhisar’ı Tuz Gölü ile akıllara kazımak ve bunun tanıtım projelerinin hazırlanıp uygulanması” şeklindeki önerge, oy birliğiyle gündeme alınıp, ilgili komisyona havale edildi.
*”Şereflikoçhisar Belediyesi’nin ilçemiz gençlerine yönelik düzenlediği ya da düzenleyeceği sportif faaliyetlerinin neler olduğu” şeklindeki önerge, oy birliğiyle gündeme alınıp, ilgili komisyona havale edildi.
GÜNDEM MADDELERİ;
Gündem dışı önergelerin ardından gündem maddelerine geçildi. Toplantıda görüşülen 7 gündem maddesi ise şöyle;
*Gündem dışı maddesi iken gündem maddesi olan; ”Geleneksel olarak düzenlenen 14.Uluslararsı Tuz ve Kavun Festivaline katılarak festival etkinliklerine katkıları nedeni ile Ulusal sanatçımız Mustafa Yıldızdoğan’a, 5393 sayılı Belediye kanununun 18.maddesinin ® bendince hemşehri Beratı verilmesi” şeklindeki önerge, oy birliğiyle kabul edildi.
*İlçenin Akarca mahallesinde bulunan 180589 ada 1 nolu parsele ilave imar planı yaptırma talebinin imar komisyonuna sevki, oy birliğiyle kabul edildi.
*”2022 Mali yılı için ek bütçe yapılması” şeklindeki madde de; ek bütçe olarak belirlenen yine 55 milyon TL, oy birliğiyle kabul edildi.
*İmar Komisyonuna sevki yapılan önerge hakkında komisyonun hazırlamış olduğu rapor, oy birliğiyle kabul edildi.
*Plan ve Bütçe Komisyonuna sevki yapılan önerge hakkında komisyonun hazırlamış olduğu rapor, oy birliğiyle kabul edildi.
*Tarım Hayvancılık Sanayi ve Ticaret Komisyonuna sevki yapılan önerge hakkında komisyonun hazırlamış olduğu rapor, oy birliğiyle kabul edildi.
*Kadın Aile Gençlik ve Spor ile Sosyal Etkinlik ve Engelliler Komisyonuna sevki yapılan önerge hakkında komisyonun hazırlamış olduğu rapor, oy birliğiyle kabul edildi.
*Kültür Turizm ve Çevre Komisyonuna sevki yapılan önerge hakkında komisyonun hazırlamış olduğu rapor, oy birliğiyle kabul edildi.

Sakarya araç kiralama Sakarya evden eve nakliyat