Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesi

Gazete – Matbaa – Baskı İşleri

Ekmek 4 TL mi oluyor?

Buğday ve un fiyatlarının artması sonucunda ekmeğe de yeni bir zam yapılacağa öğrenildi. Ankara’nın metropol ve ilçelerdeki odalar tarafından hazırlanan ve Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine iletilen ekmek fiyat tarifesine göre, ekmek fiyatının 3 TL’den 4 TL’ye yükseleceği ifade edildi.
Ankara ve ilçelerinde faaliyette olan Odalardan ekmeğe zam yapılması konusunda gelen talep doğrultusunda Ankara İli Ekmek Fiyat Tarifeleri Değerlendirme Komisyonu Toplantısı yapıldı. Toplantı, Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin (ANKESOB) Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.
Ekmek Fiyat Tarifeleri Değerlendirme Komisyonu üye temsilcilerinin katılımıyla ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, metropol ve ilçelerdeki odalar tarafından hazırlanan ve Birliğe iletilen verilen ekmek fiyat tarifesi teklifleri komisyon üyelerinin bilgisine sunuldu.
Toplantıda; Pişmişi net 200 gram gelen normal ekmeğin 4.00 TL’den, pişmişi net 300 gram gelen normal ekmeğin 6.00 TL’den, pişmişi net 400 gram gelen normal ekmeğin 8.00 TL’den satılmasına ilişkin Ekmek Fiyatları Azami Hadlerini Gösterir Ücret Tarifesi komisyon üyeleri tarafından artan şişli escort maliyetler göz önüne alınarak müzakeresi yapıldı.
Toplantıya katılan komisyon katılımcısı kurum ve kuruluşların temsilcilerinin onayına sunuldu.
Tarife komisyonu tarafından oy çokluğuyla kabul edilen yeni ücret tarifelerinin, ilgili kurumlar olan; Türkiye Fırıncılar Federasyonu ile Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğünün görüşünün alınacağı ve Ankara Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu tarafından da değerlendirildikten sonra karara bağlanacağa öğrenildi.
Kararın da, bayramdan önce ya da bayramdan hemen sonra olmak üzere bir, iki ay içinde alınıp, açıklanacağa belirtildi.

Sakarya araç kiralama Sakarya evden eve nakliyat