Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesi

Gazete – Matbaa – Baskı İşleri

FESTİVAL BAŞLADI – HALK MEYDANA SIĞMADI

İlçemizde uzun bir aradan sonra bu yıl tekrar yapılan 14.Uluslararası Geleneksel Tuz ve Kavun Festivali, 2 Ağustos 2022 Salı günü başladı. Salı ve Çarşamba günleri mehteran gösterisi, seymen ekibi, en iyi kavun yetiştiricisi yarışması gibi etkinlikler yapıldı. Stantların açıldığı festivalde akşam başlayan konserde meydan vatandaşlara dar geldi.
14. Uluslararası Geleneksel Tuz ve Kavun Festivali, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Festival daha sonra protokol konuşmalarıyla devam etti.
KONUŞMALAR;
Programın ilk konuşmasını Belediye Başkanı Memiş Çelik yaptı. Çelik konuşmasında; ”Hayata geçirdiğimiz ve devam eden projelerimizle birlikte Şereflikoçhisar’ımızı yurt genelinde tanıtmaya yerli ve yabancı misafirlerimizi ilçemizde ağırlamak için turizm, kültür ve sosyal projelerimizle ağırlık vererek çalışmalarımıza var gücümüzle devam edeceğiz.
Uzun bir aradan sonra uluslararası geleneksel tuz ve kavun festivalimizin bu yıl 14.’sü yapmak bizlere nasip oldu, programlarımızın arasında yer alan fakat koronavirüs pandemisi nedeniyle yapamadığımız festivalimizi gerçekleştirmenin heyecanını ve mutluluğunu bugün burada hep birlikte yaşıyoruz.
Yatırım, imalat gibi projelerimiz kadar önemsediğimiz sosyal ve kültürel projelerimize yine ağırlık vererek çalışmalarımıza devam edeceğiz. Allah’ın izni ile geleneksel tuz ve kavun festivalim izlerimizle devam edeceğiz.
Festivalimize uzaktan, yakından gelen tüm kıymetli hemşehrilerimize sonsuz teşekkür ediyor, birlik ve beraberlik duygularımızın festivalimizde daha da kuvvetlenerek nice güzel günlerde buluşmak dileğiyle hepinize iyi eğlenceler diliyorum” dedi.
Ak Parti Ankara Milletvekili Asuman Erdoğan da konuşmasında; “Festival çok yerinde olmuş. Emeği geçenlere başta Belediye Başkanımız Memiş Çelik olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Çok dolu dolu, her anı güzel şeyler yaşatacak, eğleneceğiniz, aynı zamanda farklı deneyimler kazanacağınız bir festival olmuş. İnşallah devamı gelecek eminim.
Biz burada olmaktan mutluyuz. Festival bize de iyi geldi. Rabbim sonuna kadar rabbim sonuna kadar gül şekilde geçirmeyi nasip etsin” dedi.
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ahmet Minder de; “Cumhurbaşkanımızın sizlere selamları ve sevgileri var. Bu emaneti sizlere aktarmak istiyorum. 4 gün sürecek bu festivalinin amacına uygun olarak, vatandaşlarımızın emeğinin daha iyi sonuçlanmasını, üretime katkıda bulunmasını, bereketli, bolluk getirmesini temenni ediyorum” şeklinde konuştu.
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı, Bölgemiz Milletvekili Fatih Şahin de; “Sizlerle bir çok vesileyle bir arada oluyoruz. Ancak geride bıraktığımız 2,5 yıllık dönemdeki salgın nedeniyle bu ziyaretlerimiz bir miktar kesintiye uğramıştı. Şimdi bol bol hasret gideriyoruz, kucaklaşıyoruz, dertleşiyoruz ve inşallah sizlerin bizlere söyledikleri doğrultusunda bizlerin hedefleri koydukları doğrultusunda Şereflikoçhisar’ımıza, Ankara’mıza, ülkemize hizmet etmeye devam ediyoruz.
Bizler, gayesi, millete hizmet olan, millete hizmet gayesiyle eserleriyle, hizmetleriyle, sergileyen, ortaya koyan bir anlayışın temsilcileri olarak 20 yıldır sizlerin destekleriyle, dualarınızla Ülkemize, Ankara’mıza ve Şereflikoçhisar’ımıza hizmet ediyoruz. Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde hükümetimiz, Bakanlarımız, parti teşkilatlarımız, sizlerin temsilcisi onurunu yaşayan biz milletvekilleri, Belediye Başkanlarımız sizlere var gücümüzle hizmet etmek için 7/24 esasıyla çalışıyoruz. Geride bıraktığımız 20 yıllık süre zarfı içerisinde de Şereflikoçhisar’a da çok önemli eserler, hizmetler kazandırdık. Hastaneler, barajlar, rehabilitasyon merkezleri, kültür merkezleri, parklar, bahçeler, yeşil alanlar… Şereflikoçhisar’ımıza hizmet etmek için seferber olmuş durumda. Var gücümüzle koşturuyoruz. İnşallah sizlerin destekleriyle, dualarıyla daha güzelinin, daha fazlasını, daha ilerisini hep birlikte yapmaya devam edeceğiz.
Artık siyasi olarak, ekonomik olarak, diplomatik olarak çok daha güçlü bir Türkiye var. Artık adından bahsettiren bir Türkiye var. Artık bölgesel ve küresel bütün denklemlerin vazgeçilmezi olan bir Türkiye var. Ülkemiz için, Ankara’mıza ve Şereflikoçhisarımız için çalışmaya devam edeceğiz. Koşturmaya devam edeceğiz. Devler gibi eserler bırakmak için karıncalar gibi çalışmaya devam edeceğiz. Durmadan, bıkmadan, usanmadan, yorulmadan, Reha bite kapılmadan çalışacağız. Ülkemizi büyüteceğiz, Ankara’mızı büyüteceğiz, Şereflikoçhisar’ımızı büyüteceğiz, ekmeğimizi büyüteceğiz, umuduğumuzu büyüteceğiz ve Türkiye Cumhuriyeti devletini, 21.yüzyılını parlayan bir yıldızı haline getireceğiz” diyerek organizeyi düzenleyen başta Belediye Başkanı Memiş Çelik olmak üzere herkese teşekkür etti.
PROGRAM AKIŞI
Konuşmalardan sonra Mamak Belediyesi’nin mehter takımı tarafından gösterilerini sergiledi.
Yine Mamak Belediyesi’ne ait Seymen ekibi gösterilerinin ardından program stant ziyaretleriyle devam etti.
50’ye yakın stantlarda esnaflarımız ürünlerini 4 gün boyunca satışa sunacak.
KONSER;
Stantların ziyaretlerinin ardından festival, konserle devam etti.
Sahneye ilk olarak yerel sanatçılarımızdan Haydar Akdoğan çıkarak, türkülerini seslendirdiği.
Festivalin konuk sanatçısı Kıraç’da, sahneye çıkarak hayranlarıyla buluştu. Gerek samimi konuşmalarıyla gerekse seslendirdiği şarkılarıyla izleyenleri adeta mest etti.
Konser arasında Belediye Başkanı Memiş Çelik tarafından kendisine günün anısına plaket takdim edilmesinin ardından konsere devam eden Kıraç, bir saate yakın söylediği şarkılarıyla hayranlarına keyifli dakikalar yaşattı.

Sakarya araç kiralama Sakarya evden eve nakliyat