Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesi

Gazete – Matbaa – Baskı İşleri

Hakverdi Altuğ’dan ilçe Başkanlarına ve Oda Başkanlarına Ziyaret

İlçemizin eski Belediye Başkanı, Gelecek Partisi Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı Dr. Hakverdi Altuğ, bazı siyasi partilerin ilçe Başkanlarını ve iki Oda Başkanlarını ziyaret etti. Siyasi parti ziyaretlerinde, hem 6’lı masa ile ilgili ve ilçedeki gündemlerle ilgili değerlendirmelerde bulunulurken oda ziyaretinde, esnafların, odanın sorunları ve talepleri dinlendi.
Gelecek Partisi Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı Dr. Hakverdi Altuğ, Gelecek partisi ilçe Başkanı Hakan Ataç ile birlikte bazı siyasi partilerin ilçe Başkanlarını ve iki Oda Başkanlarını ziyaret etti.
Altuğ’un ilçedeki ilk ziyareti, CHP İlçe Başkanı Mustafa Alıcı oldu.
Ziyarette, “Gecikmiş bir ziyareti gerçekleştirdiğini” belirten Hakverdi Altuğ, yaptığı konuşmasında hem 6’lı masa hakkında hem de ilçe gündemi hakkında değerlendirmelerde bulundu.
Hakverdi Altuğ, yaptığı konuşmasında; “Malum bir 6’lı masa var. Bütün parti liderlerimiz, bütün sivri noktalarını veya önceliklerini bir kenara koyarak Türkiye’mizin tekrar demokratik hale dönmesi için, özüne dönmesi için büyük bir mücadele içindeler. Daha önce üstte yapılan bu tür birliktelikler teşkilatlarda karşılık bulmuyordu ama iktidar ortaklarının beka sorunu deyip te, ülkenin beka sorununu kendi beka sorunlarıyla eşleştirmekle bir ayıbın içine düştüklerini gördük. Meğerse, beka sorunu kendi sorunlarıymış. Dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti devletinin tekrar laik, sosyal bir hukuk devleti, demokratik bir hukuk devleti haline gelmesi için 6 tane farklı görüşlü olan liderlerin ve kadroların aynı fikir etrafında devletin bekası, devletin selameti için bir araya gelmeleri gerçekten bütün dünyada örneği görülmemiş bir hareket. Bunun en büyük şahane edilecek biriside teşkilatlarda da karşılık bulması, liderlerin göstermiş oldukları bu özverili iş birliğinin, il ve ilçe teşkilatlarda da karşılık bulması Türkiye Cumhuriyeti gençlerinin geleceği açısından her türlü takdirin üstünde diye düşünüyorum.
Bu noktada emek veren 6’lı masada bulunan teşkilat mensuplarına ve sizlere teşekkür ediyorum. Çok büyük bir olgunluk, çok büyük bir özveri ve demokrasiye olan çok büyük özveri göstergesi.
Bir KPSS sınavının sorularına bile sahip çıkamayan hükümet, ne yazık ki hükümetin başı olan Cumhurbaşkanı, bunu kim çalmıştır? Sorusuna; Feto’da olabilir, 6’lı masada olabilir, masanın altı da olabilir gibi ciddiyetten uzak bir açıklamayı halk bunu da çok gördü, biz de çok gördük. Masanın altı, üstü yok. Masada 6’lı bir masa var. Ve herkes berrak, iktidar yöneticileri gibi kafalarında ikinci bir plan yok. Allah’a hamdolsun her şey Türkiye Cumhuriyeti devletin ve bu devletimizde yaşayan insanların selameti için.
Sizlerin Şereflikoçhisar’da verdiğiniz emeklerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Ziyaretimizi kabul etmenizden dolayı da teşekkür ediyorum” dedi.
Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren CHP İlçe Başkanı Mustafa Alıcı da; “Bu masanın çok zor süreçlerden bugünlere gelmesi, dış basında bile vücut bulduğunu, gerçekten Türkiye’deki vatandaşlarımızın ve siyasi partilerinin hepsinin özverili olduğu, gerçekten adaletin yegane temsilciliğini yapıp, 462 km yürüyerek adalete ne kadar ihtiyacımız olduğunu ve demokrasinin ne kadar çok ihtiyaç olduğunu gösteren bir partinin genel başkanı, halkla birlikte oturması, Türkiye’yi güzelleştirmek için berraklığı netleştirerek, net bir duruş, biz de il ve ilçe yöneticileri olarak Şereflikoçhisar’da yaşayanlara ve Ankara’da yaşayanlara anlatarak bu değişimi en hızlı şekilde ivedilikle en hızlı şekilde yaparak Türkiye’yi öyle bir hale getireceğiz ki güçlendirilmiş parlamenter sistemini, bu 6’lı masadaki yetenekli genel başkanlarımız bizlere yapacakları çalışmalarla yönetim şeklini getireceklerdir. Buna inancımız tamdır. Bununla ilgili girişimlerimizi yaptık. Şereflikoçhisar’daki 6’lı masadaki partilerimizin temsilcileriyle toplantı da yaptık.
Ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyoruz. Şereflikoçhisar’da bir dönem Belediye Başkanlığı yapmış bir başkanımız olarak buraya gelerek bizi gururlandırdınız. Biz de elimizden geldiği kadar bu 6’lı ittifakın iktidarı en kısa zamanda değişimine kadar çalışırız ”şeklinde konuştu.
Hakverdi Altuğ ve Hakan Ataç daha sonra sırasıyla; İYİ Parti, Saadet Partisi, Şoförler Odası, Ticaret Odası ve DEVA Partisi’ni ziyaret etti.

Sakarya araç kiralama Sakarya evden eve nakliyat