Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesi

Gazete – Matbaa – Baskı İşleri

İHH ŞUBE AÇILIŞI YAPTI

İHH İnsani Yardım Vakfı Şereflikoçhisar Şubesinin açılışını, törenle açtı. Erkek ve Kadın olmak üzere toplam iki şubenin açılışı, dualar eşliğinde gerçekleşti.
İlçemizde 2021 yılının Aralık ayında faaliyetine başlayan İHH İnsani Yardım Vakfı’nın erkek ve kadın şubeleri, düzenlene törenle açıldı.
Yeni mahalle üzerinde bulunan şube binasında gerçekleştirilen açılış, İmam Mustafa Kılıç tarafından Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başladı.
Daha sonra konuşmalar yapıldı. Törende ilk konuşmayı İHH İnsani Yardım Vakfı Şereflikoçhisar Şube Başkanı Salih Sarıkaya; “2021 yılının Aralık ayından itibaren ilçemizde İHH’nın çalışmalarını yürütmeye başladık. İlk olarak ihtiyaç sahibi aileleri belirleyerek başladık. Sonra onların ihtiyacını gidermek için koli, kömür yardımlarında bulunduk. Daha sonra bir tır İdlib’e kömür gönderdik. Faaliyetlerimizi sizlerin destekleriyle devam ettiriyoruz. Ramazan bayramı öncesinde yurt içinde ve yurt dışında olmak üzere toplam 135 yetimi giydirdik sizin desteklerinizle. Ve 60 bin liralık alışveriş çekleri ile ihtiyaç sahiplerin ihtiyaçlarını karşıladık.
Kurban bayramında da durmadık, sizlerin destekleriyle çalışmalarımız devam etti. Öncelikle ilçemizdeki, daha sonra yurt içi ve yurt dışındaki yetimlerimizi giydirdik. 23 kurban bağışı ile yurt dışında kesim e dağıtımı gerçekleşti.
Şereflikoçhisar halkının gerçekleştirdiğimiz bu çalışmalarımızın hız kazanması için burada ilçe temsilciliğimizi açmak için burada toplandık. Katılımlarınızdan ve desteklerinizden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
İHH İnsani Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve Ankara Şube Başkanı Hacı Bayram Şahin de; “İHH İnsani Yardım Vakfı; 1992 yılından beri şu an dünyanın 135 ülkesine hayır götüren, Türkiye’nin 81 ilinde yaklaşık 500 teşkilatı olan bir kurum.
Dünyanın neresinde afet, savaş, sel, kıtlık, yoksulluk olduğundan İHH oralarda oluyor.
Salih hocam liderliğinde Şereflikoçhisar temsilciliğini açıyoruz. Ankara’dan sonra açtığımız 3.temsilcilik. Bizi çok mutlu ediyor. Şereflikoçhisar, merkeze çok uzak olmasına rağmen çok hızlı şekilde Salih hocam, Übeydullah hocam, Mustafa abi, diğer abiler ekip kurdular. Yerimizi açmadan hayra başladık. Abi ne kadar olursa olsun sizin desteğiniz olmadan bu çalışmalar, bir yere kadar. Yine bu binayı tahsil eden Şakir kardeşimize de çok teşekkür ediyorum. İHH sadece bir yardım kuruluşu değildir, dünyanın ve Türkiye’nin neresinde olursa olsun haksızlığa uğrayan, zulme uğrayan kişilerin yanında olacağız. İHH’ya destek olan kardeşlerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Belediye Başkanı Memiş Çelik de konuşmasında; “İHH İnsani Yardım Vakfı 1995 yılında vakıf olarak faaliyetlerine başladı ama 1992 yılında Kosova savaşında zulme uğrayan Müslümanlara gönüllü bir topluluğun yardımıyla faaliyetine başladı. Daha sonra vakıflaştı. 135 ülkede faaliyetler gösteriyor. Aşağı yukarı 5 kıtada faaliyetleri var. İHH, güzel bir vakıf, güzel bir insan topluluğu. Burada başarılar diliyorum. Allah bizlere savaş ve zorluk göstermesin ama olduğu zamanda bu insanların desteklerini göstermesin. İnşallah güzel hizmetler yapacağız. Hayırlı olsun” dedi.
Konuşmadan sonra dualar eşliğinde protokol tarafından açılış kurdelesi kesildi.
Binanın gezilmesinin ardından açılış töreni sona erdi.

Sakarya araç kiralama Sakarya evden eve nakliyat