Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesi

Gazete – Matbaa – Baskı İşleri

İLÇEMİZDE VAKA SAYISI 100’Ü AŞTI

Uzunca bir süredir düşüşe geçen vaka sayısı bayram sonrası tüm dünya ile birlikte ülkemizde de artmaya başladı. Bu artış ilçemizde de yaşanmaya başladı şuan ilçemizde de Sağlık Bakanlığı Hayat Eve Sığar uygulaması vaka haritasında kırmızı bölgeler oluşmaya başladı ve İlçemizde de vaka sayısı tekrar 100’ü aştı. Gerek 9 günlük bayram tatilinde gerekse maske, mesafe ve hijyenik kurallarının kaldırılmasından sonra vaka sayısı artarken ilçemizde de vaka sayısının130 civarında olduğu öğrenildi.
9 günlük bayram tatilinden sonra Türkiye genelinde olduğu gibi ilçemizde de vaka sayısı arttı.
İlçemizde, son bir haftada günlük 15-20 civarında vaka sayısı olmak üzere toplam 130 civarında vaka olduğu öğrenildi.
Korona virüs hastalığına yakalanan vatandaşların; evlerinde 7 günlük karantina altında oldukları, durumlarının iyi olduğu ve hastanede de yatan bir hastanın olmadığı belirtildi.
KURALLAR GEVŞETİLDİ AMA HASTALIK DEVAM EDİYOR!
İlçemizde vaka sayısının artması nedeniyle İlçe Sağlık Müdürü Hüseyin Keskin’le görüşen gazetemiz muhabirine İlçemizde vaka sayısının 100’ü aştığını belirten ve “Devlet tarafından kurallar gevşetildi ama hastalık devam ediyor” diyen Hüseyin Keskin; “Pozitifli olan vatandaşlarımız, daha önceki dönemlerde olduğu gibi kendilerini izole edecekler. Normal vatandaşlarımız da hastalığa yakalanmamaları için de, her ne kadar klinik olarak eskisi gibi sıkıntı vermiyor gibi gözükse de yeni yeni tipleri çıkabiliyor. O yüzden her şey ön görmek tamamen mümkün değil. O bir dönem çok alışık olduğumuz kurallarla belirlenmiş birtakım tedbirler vardı; maske, mesafe ve hijyen diye.. Bireysel anlamda bunlara dikkat edilmesi lazım. Bence bu tedbirler serbest bırakılmış olsa da toplu taşıma eğer kalabalık yerlerde alışveriş yapanlarla aynı ortamdayken, özellikle risk grubu hastalar, kronik hastalığı olanlar ve yaşlılar maske kullanımına biraz daha özen göstermeleri lazım. Devlet kuralları gevşetmiş olabilir ama hastalık devam ediyor, virüsü kim, nasıl önüne geçeceğini kimse bilmiyor o yüzden, bireysel anlamda en azından o eski düzenin tedbirlerine uyarak dikkat etmeleri lazım ”ifadelerini kullandı.
Son olarak korona virüs aşılarının yapılması gerektiğini de özellikle vurgulayan Keskin, hiç aşı olmayan ya da aşıları eksik olan vatandaşların, hastalıktan korunmaları için mutlaka aşı yaptırmaları konusunda tavsiyede bulundu.
İLÇEMİZ YENİDEN KIZARMAYA BAŞLADI
Çok değil bundan birkaç gün öncesine kadar haftaya kadar Sağlık Bakanlığı Hayat Eve Sığar uygulaması vaka haritasında adeta bembeyaz olan ilçemiz son günlerde yeniden kızarmaya başladı. Ali Babacan Caddesi, Karamollauşağı Caddesi ve buna bağlı olarak bazı sokaklarda harita yeniden kırmızıya dönmeye başladı.
Diğer yandan Evren ilçesinde görevli, Aile Hekimin ve hemşiresinin de korona virüse yakalandığı öğrenildi.

Sakarya araç kiralama Sakarya evden eve nakliyat