Yusuf Coşkun; “çalışmalarımız devam ediyor!”

Anasayfa Manşet, Yerel Haberler 19 Ekim 2018 446 Okunma
Yusuf Coşkun; “çalışmalarımız devam ediyor!”

İlçemiz Yeşilova Mahallesi Muhtarı Yusuf Coşkun yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgi verdi. Öncelikle yerel gazeteler ve gazetecilerimizin bizzat mahallemizin ve mahallelerimizin sorunlarına ortak oldukları için, ilgili kurum ve kuruluşları basın yoluyla uyardıkları için çok teşekkür ediyorum diyen Yeşiloava mahallesi Muhtarı Yusuf Coşkun; “Bundan dolayı 2014 mart yerel seçimlerinde Yeşilova Mahallesinden Muhtar seçildiğim günden bu güne mahallemizin sorunlarını ekibimle birlikte yerinde zamanında görerek ilgilenerek ilgili birim ve kuruluşlara iletmiş bulunuyoruz.  Bunlardan en önemlisi Kaldırım Yolu ve Hındıllı yaylasını E90 Karayoluna bağlayan yolumuzu geçte olsa yapılmıştır. Hındıllı yaylasında ikamet eden vatandaşlarımız orada çok önemli bir iş gerçekleştirmektedirler. İlçemizin et ve süt ürünleri ihtiyacının büyük kısmını buradan sağlamaktadırlar. Buranın acil yol ihtiyacından başka kanalizasyon sorunu da çözülmesi için ASKİ’ye yazılı bildirimde bulunulmuştur” dedi.

Hındıllı yaylası 2016 yılına kadar ilçe düzenlemesinde “Sit Alanı” olarak geçmekteyken,  İlçemiz Belediye Başkanı ve Meclis üyeleri ile görüşülerek yazılı diyaloglar sonrasında Belediye Başkanı ve Meclis üyelerinin ele aldıkları toplantıda burası sit alanından çıkartılıp, “Yeşilova Mahallesi Merası” olarak kaydedilmiştir diyen Coşkun; “Dolayısıyla 40 yıldan fazla burada ikamet eden ve buradan gelir sağlayan vatandaşlarımızın “İmar Barışı” yasasından yararlanarak Yapı Kayıt belgelerini almışlardır. Emeği geçen herkese Hındıllı Yaylasında ikamet edeler adına teşekkürlerimi sunarım” dedi.

Yeşilova Mahallemizin büyük bir kısmına Sati kaplama atılarak ana caddelerimize de sıcak asfalt atılarak yağmurdan karda çamurdan kurtulmuştur. Mahallemizde çalışmalarımız devam edecektir diyen Yeşilova Mahallesi Muhtarı Yusuf Coşkun, “Mahallemizde bulunan terminal caminin (Aziz Mahmut Hudai) bayan tuvaletini herkesin bildiği gibi vatandaşlarımızın gayreti ile bizzat yaptırdık ve faal durumda. Şuan erkek tuvaleti çok kötü ve kullanılamaz durumda olduğundan burayı da Allah’ın izniyle terminal camisinin yan tarafına Belediye Muhtarlık ve vatandaşlarımızın gayreti ile üstesinden gelerek, halka yakışır bir hale getireceğiz. Şuan temel atma aşamasında bulunmaktayız” dedi.

Doğalgaz konusunda ise vatandaşlara çağrıda bulunan Coşkun; “Bizim için çok önemli olan her mahallenin arzusu Doğalgaz’ı Yeşilova Mahallesi olarak bizde biran önce kullanmak istiyoruz. Bunun için vatandaşlarımıza tek tek ulaşarak imzalarını toplayıp, İlgili makam ve yetkili olan Başkent Gaz’a teslim edilmiştir. Buradan Yeşilova mahallesinde ikamet eden vatandaşlarımıza seslenerek bir an önce Doğal Gaz aboneliğine başvuru yapmalarını istirham ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Tüm Hakları Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesine Aittir. Şereflikoçhisar,haberler,Yerel Haberler,Tuzgölü Haber,Tuzgölü haber gazetesi,Yerel basın,Koçhisar,Sondakika,güncel haberler,ulusal haberler,siyaset,ekonomi,teknoloji,sağlık,spor
Portal Teması : Wptr.Co
iski fatura ödeme hgs bakiye yükleme tattoo tattoo