Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesi

Gazete – Matbaa – Baskı İşleri

ALICI, 15 TEMMUZ ETKİNLİĞİNİ ELEŞTİRDİ

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Mustafa Alıcı, yayınladığı basın açıklamasında 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerine ve önemine değinerek, Ak Parti’yi eleştirdi. Alıcı açıklamasında; “Tören alanında partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın asılı resminin, Şehit Kanlarından rengini almış Türk Bayrağından ve bu ülkenin ölümsüz lideri Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ün resminden büyük olması toplumun vicdanını rahatsız ettiğini belirterek; “Her konuda samimiyetini kaybetmiş AKP iktidarı, 15 Temmuz Darbe kalkışması konusunda da samimiyetini kaybetmiş“ dedi.
İlçe Belediyesi ve Kaymakamlık tarafından organize edilerek icra edilen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri sonrası Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Mustafa Alıcı, söz konusu yapılan etkinliğe değindiği ve Ak Parti’yi eleştirdiği bir basın açıklaması yaptı.
Alıcı’nın; “Tören alanında partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın asılı resminin, Şehit Kanlarından rengini almış Türk Bayrağından ve bu ülkenin ölümsüz lideri Mustafa Kemal Atatürk‘ün resminden büyük olması toplumun vicdanını rahatsız ettiğini belirterek; “Her konuda samimiyetini kaybetmiş AKP iktidarı, 15 Temmuz Darbe kalkışması konusunda da samimiyetini kaybetmiş“ dediği açıklamasının tamamı ise şöyle;
15 Temmuz 2016’da demokrasiye ve millete kasteden hain terör örgütünü lanetliyor bu uğurda şehit olanları rahmetle anıyor, Gazilerimize ise minnet duygularımı iletiyorum.
Her yıl olduğu gibi bu yılda ilçemizde, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri yapıldı. Ne yazık ki devlet tarafından yapılan bu etkinlik, iktidarın siyasi mitingi haline dönüşerek insanların birlikteliğine zarar veren duruma gelmiştir.
Tören alanında partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın asılı resminin, Şehit Kanlarından rengini almış Türk Bayrağından ve bu ülkenin ölümsüz lideri Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ün resminden büyük olması toplumun vicdanını rahatsız etmiştir. Herkes bilmelidir ki hiç kimse bu ülkenin Bayrağından ve Kurucu Liderinden büyük değildir. Büyüklük asılan resimlerle değil bu memleketi yoktan var etmekle olur.
Demokrasi ve Milli Birlik Gününde Partili Cumhurbaşkanı Demokrasinin gereği olan siyasi partilerimizi terör örgütleri ile ilişkilendirerek Demokrasiye olan bakış açısını ortaya koymuş ve Milli Birliktelik Gününde kendisi gibi düşünmeyen insanlarımızı incitmiştir.
Halka hitap eden Partili Cumhurbaşkanı İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyelerimizi de Demokrasi ve Milli Birlik Gününde söz konusu ederek bu günün anlam ve öneminin dışına çıkmış siyasi konuşma haline getirmiştir. İlk seçimde bu milleti, ayrıştıran dilden kurtaracak, birlik ve beraberlik dilini ülkenin her tarafına hakim kılacağız.
Her konuda samimiyetini kaybetmiş AKP iktidarı, 15 Temmuz Darbe kalkışması konusunda da samimiyetini kaybetmiş, ‘’Bu Darbe Kalkışması araştırılsın’’ önerilerine karşı çıkarak 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri için toplanan paraları ise hak sahibi kişilere vermemişlerdir.’’ Gazilerimizin yanındayız.’’ diyenler Gazilerimiz için toplanan paraları Gazilerimize ne zaman vereceklerdir?
Bütün vatandaşlarımız müsterih olsunlar. İlk seçimde iktidara gelerek bu ülkenin temelinde olan birlikteliği tekrar inşaa edecek, ayrıştıran, ötekileştiren siyasi anlayışı bertaraf edeceğiz.
Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi :’’Efendiler ve ey millet, biliniz ki Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve mensuplar memleketi olamaz.’’ Bu anlayış ve Atatürk İlkeleri doğrultusunda ülkemizi yönetmeye talibiz ve ilk seçimde de halkımızın desteğiyle bunu birlikte başaracağız.
Hak, Hukuk ve Adaletli günlerde bu memleketin temeline dinamit koymaya kalkışan her kesimle mücadelemizin devam edeceğini ifade eder, Kıbrıs Barış Harekatının 48.Yıldönümünde Kıbrıs Fatihi Bülent Ecevit’i ve kahraman şehit, Gazilerimizi rahmet ve hürmetle anıyorum.”

Sakarya araç kiralama Sakarya evden eve nakliyat